BEBEK 10K

Kayıt Ol
Kayıt Ol

Etkinlik Hakkında Genel Bilgiler

Bebek parkı önünden başlayacak yarış sırasıyla Arnavutköy, Kuruçeşme, Ortaköy’den geçip Çırağan Sarayı önünden dönüş yaparak tekrar başladığı yer olan bebek parkı önünde son bulacaktır. Parkur üzerinde sırası ile geçiş yapılacak olan caddeler şu şekilde sıralanmaktadır;

CEVDET PAŞA CADDESİ
BEBEK – ARNAVUTKÖY CADDESİ
KURUÇEŞME CADDESİ
MUALLİM NACİ CADDESİ
ÇIRAĞAN CADDESİ


Yukarıda sıralı olarak devam eden rota üzerinde gerçekleştirilecek olan toplam gidiş/dönüş 10 kilometrelik parkur üzerinde koşulacak yarış 31 Ekim 2021 Pazar günü sabah Saat 08:00’da başlayacak ve aynı yerde son bulacaktır. Güzergahın trafiğe kapatılması için planlanan saat aralıkları sabah 07:30 ile 10:00 arası olup Çırağan Sarayı önünden son sporcunun dönmesi itibariyle kademeli olarak trafiğe açılacaktır.

Organizasyon Türkiye Atletizm Federasyonunun Covid-19 yönergesine uygun olarak organize edilecektir.

 

ÖDÜLLER

 

KADIN VE ERKEK GENEL KATEGORİLERİNDE KÜRSÜYE ÇIKAN HERKESE ÖZEL TASARLANMIŞ MADALYA KUPA VE PARA ÖDÜLÜ

Paten yarışmasında dereceye girecek olan ilk üç kadın ve erkek sporculara kupa, madalya, hediye çeki ve sürpriz sponsor hediyeleri verilecektir.

 

BİRİNCİLERE

3000 TL

İKİNCİLERE

2000 TL

ÜÇÜNCÜLERE

1000 TL

 

YAŞ KATEGORİLERİ

Kadın ve erkek yaş kategorilerinde kürsüye çıkan herkese, kupa ve sponsor hediyeleri verilecektir.

BEBEK 10K’YI BİTİRENLER

10K Koşu ve Paten Yarışını tamamlayan kişilere madalya verilecektir.

Katılım Koşulları ve Kurallar

Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve WA yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
Yarışma kulüplü, ferdi ve yabancı uyruklu lisanslı sporculara açık olacaktır.
Yabancı uyruklu sporcular Türkiye vizesi geçmemiş olmak kaydıyla ve pasaportlarını ibraz etmek koşuluyla yarışmalara katılabileceklerdir.
Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar seyredebilecektir.
Yarışma ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, çip sistemi kurulumu yarışmayı düzenleyen CAMP EVENT tarafından sağlanacaktır.
Yüklenici firma yarışmaların bitiminde yarışma sonuçlarını yazılı mail ortamında pdf ve excel formatlarında hakem çizelgeleri ile birlikte teknik delegeye teslim edecektir.
Tüm organizasyon CAMP EVENT’e ait olup, teknik konular Türkiye Atletizm Federasyonu ve İstanbul Atletizm İl Temsilciliği denetimindedir.
Müsabakaya katılan ve dereceye giren sporcular ödül töreninde organizatörün verdiği günün anlam ve önemini belirten formayı giymek zorundadır.
Göğüs numaraları ve koşu kitleri dağıtım bilgisi önümüzdeki günlerde internet sitemizden duyurulacaktır. Toplu numara dağıtımı yapılmayacak olup, konuya ilişkin organizasyon yetkililerine ısrar edilmemelidir.

Bebek10K yarış parkuru için zaman sınırı 2 saattir.
31 Ekim 2021 tarihi itibari ile 16 yaşını doldurmuş ve sağlık açısından herhangi bir sorunu olmayan herkes Bebek10K yarışına katılabilir.

Yarışmaya katılan sporcular kayıt sayfasında bulunan aşağıdaki beyanı okumuş ve kabul etmiş sayılacaklardır.
Faaliyet esnasında mesuliyet tamamen katılımcılara aittir. Katılımcılar kayıt olarak aşağıdaki muvafakatnamede yer alan bilgileri kabul etmiş sayılacaktır.

‘’Yukarıda yazısı olan ben, kendi adıma ve varislerim, yöneticilerim, şahsi ve hukuki temsilcilerim adına, 2021 yılı “31 Ekim BEBEK 10K” öncesi ve sonrasında, aktiviteler esnasında başıma gelebilecek herhangi bir sakatlık, hasar ve ölüm durumlarında organizatörlerin, organizasyonda görevli kişilerin, organizasyon temsilcilerinin sorumlu tutulmayacağını, her türlü sorumluluğun şahsıma ait olduğunu; bu koşuya katılmam için tıbbi bakımdan hiçbir engelimin olmadığını, bu koşu için fiziksel olarak yeterli olduğumu kabul ediyor ve ayrıca şahsıma ait 2021 yılı “31 EKİM BEBEK 10K” da çekilmiş her türlü fotoğraf ve film kaydının, reklam dahil tüm yasal amaçlı kullanımlarına izin veriyorum. Organizasyona katılmak için kayıt yaptırdıktan sonra herhangi bir sebeple organizasyona katılmadığım takdirde bu kayıtta elde ettiğim haklarımı talep etmeyeceğimi beyan ediyorum.’’