Günümüzde Asya Minor olarak bilinen Assuwa Birliği'nin önemli kentleri arasında tarihi bir rota ve yolculuk hazırladık. Anadolu tarihinin ören yerlerini, eşsiz göllerini, dağ manzaralarını ve deniz kıyılarını bir araya getirdiğimiz etkinliğimiz ile uzun yıllar devam edecek muhteşem bir macera başlıyor.

Ultra Mesafe Bisiklet
AHULEX bir ultra mesafe bisiklet etkinliğidir ve ülkemizde ilk kez düzenlenecektir. Ultra mesafe bisiklet etkinlikleri birbirinden farklı formatlarda ve mesafelerde düzenlenmektedir. Katılımcıların organizasyondan destek aldığı ve desteksiz olarak devam ettiği farklı özelliklerde yarış türleri bulunmaktadır.

Etkinliğimizde, katılımcıların başlangıç alanından bitiş alanına kadar tüm kontrol noktalarına ulaşmaları amaçlanır. Katılımcılar kontrol noktaları arasında diledikleri rotaları tercih etmekte özgürdür. Her yıl farklı lokasyonlarda yapılacak olan etkinliğimiz, ilk yılında 5 şehri kapsıyor. Uzun ve keyifli bir yolculuk sizleri bekliyor...

Bikepacking
Bisiklet turları için ekipmanların en efektif çantalar ile taşınmasıdır. En hafif şekilde ve aerodinamiyi koruyarak uzun mesafe sürüşlerini daha kolay bir şekilde yönetilmesi sağlanır. Bu amaçla kullanılan çantaları etkinliğinizde kullanmanızı öneririz.

Katılım
Etkinliğimize bireysel veya iki kişilik takım olarak kayıt yapabilirsiniz. Kayıt olmak için 18 yaşını tamamlamış olmanız ve katılım için uygun sağlık belgelerinden birine sahip olmanız gereklidir. İlk etkinliğimiz için 100 kişilik kontenjanımız bulunuyor.

Kategoriler
Parkur tercihi ve cinsiyetine göre toplamda 10 kategoride dereceye girenler ödüllendirilecektir. Parkur tercihi arazi ve yol olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Parkur tercihiniz bisiklet türünüzden bağımsız olup, dilediğiniz bisikletle katılım sağlayabilirsiniz. Başlangıç, bitiş ve kamp alanları ortak olmak ile birlikte parkur türünüze göre kontrol noktalarında farklılıklar olacaktır. Katılımcıların cinsiyetine göre kategoriler şu şekildedir; Bireysel Kadın, Bireysel Erkek, Takım Kadın, Takım Erkek, Takım Karışık.

Ölçüm
Kategori farketmeksizin toplu olarak tek başlangıç verilecektir. Genel sıralamada yer edinmek için en az bir kamp alanına süre dahilinde ulaşmak gereklidir. Kontrol hedeflerinin tamamına ulaşmış katılımcılar süreye göre sıralanacaktır. Bitişe ulaşamayan katılımcılar arasında sıralama kamp alanlarına varışa göre belirlenecektir. Takımlar için süre iki takım üyesinin de varışları için geçerli olacaktır. Kamp alanlarında dinlenme süreleri katılımcıların inisiyatifinde olup belirtilen süre içerisinde diledikleri zaman çıkış alacaklardır.

Güvenlik
Parkurda işaretli rota bulunmamakta ve etkinliğe özel yol kapatma olmayacaktır. Katılımcıların güvenliğini sağlamak adına yavaşlatma, durdurma, yönlendirme, kontrol noktaları gibi önlemler alınacaktır. Katılımcıların konumları anlık olarak organizasyon tarafından kontrol edilecektir. Gerekli durumlarda güvenlik noktalarımızdaki ve/veya gezici ekipler ile müdahale edilecektir. Güzergah boyunca tehlikeli veya yasak olan bölümler teknik toplantıda belirtilecek olup yarışmacıların bu alandan geçişi diskalifiye sebebi olacaktır.