Genel Bilgiler
Tarih: 20 Nisan 2024
Yer: AYDOS Ormanı 2. Kapı Yakacık/Kartal
Parkurlar: Koşu 10km / Koşu 16km 
Destekleyenler: KARTAL Belediyesi, INTERSPORT
Katılımcı Profili: Tüm katılımcılar 18 yaşını doldurmuş olmalıdır. Kontenjan 300 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü
Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 16 Nisan Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.
Erken kayıt: 4 Mart - 20 Mart arası 250 ₺
Geç kayıt: 21 Mart - 16 Nisan arası 350 ₺

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti: Tüm katılımcılara çipli numara ve tişört verilir. Göğüs numarasını belirtildiği gibi ve görünür şekilde kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz. Vestiyer hizmeti olacaktır.

Program
08:30 / Kayıt masası açılış

10:00 / Kayıt masası kapanış
10:30  / Yarış başlangıç
13:00 / Parkuru kapanış
13:15 / Ödül töreni

Parkur
Parkurların başlangıç ve bitiş noktası aynı yerdedir. Etkinlikler 271m rakımdan başlar. Kısa parkurun en yüksek noktası 377m ve toplam yükseklik kazanımı 384metredir. Uzun parkur koşucuları ise İstanbul' un zirvesi olan 537m irtifalı Aydos zirvesine çıkacak ve toplam yükseklik kazanımı 586m olacaktır. Yangın yolları, patikalar ve mevsim itibarı ile kısa su geçişleri olması ihtimali ile de oldukça eğlenceli ve farklı bir patika deneyimi yaşayabilirsiniz. Arazinin yapısı nedeni ile uzun ve dik çıkış-inişler olacaktır. Zeminin bazı kısımları taşlı, geneli sert topraktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de trail run tarzı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir. Parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. ​

Kategori ve Ödüller
Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-34 Yaş / 35-44 Yaş  / 45-54 Yaş / 55 ve üzeri yaşlar.

​A. Kısa parkur (10km) Katılımı ve Ödülleri: Parkur tamamlama limiti 90 dakikadır. Bu süre içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar. Parkurunu süre limiti içerisinde tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir.
Genel klasman ilk üç sıralamaya kupa verilir.
Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

B. Zirve parkuru (16km) Katılım ve Ödülleri: Parkur tamamlama limiti 120 dakikadır. Bu süre içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar. Parkurunu süre limiti içerisinde tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir.
Genel klasman ilk üç sıralamaya kupa verilir.
Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz. Genel klasmanda kürsüye çıkan katılımcılar, yaş grubunda ayrıca kürsüye çıkmayacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen etkinliğin resmi sitesini ziyaret ediniz.

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.

* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.

* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.

* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.

* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.

* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.

* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.

* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.

* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.

* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.

* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.

* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.

* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 250TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

* Genel klasmanda kürsüye çıkan katılımcılar, yaş grubunda ayrıca kürsüye çıkmayacaktır.

* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.