5K ÖLÜDENİZ RUN
Likyalıların ışık ve güneş diyarı olarak , ortaçağda ise uzak diyar olarak anılan Ölüdeniz’de, turkuaz renkli suların, Babadağ’dan inen paraşütlerin, Akdeniz’in ılık esintisinin eşliğinde koşacaksınız. Size bir sürü güzelliği aynı anda sunan, dünyanın harikasından biri olan Ölüdeniz’in altın renkli kumlarından geçip kendinizi Akdeniz’in serin sularına atacaksınız. Bu yarışın sonunda sadece bedeniniz değil ruhunuz da ödülünü almış olacak.

14K KAYAKÖY HISTORY RUN
Sakın Kayaköy’ün buram buram tarih kokan sokaklarına , gizem dolu harbelerine, muazzam manzarasına dalıp yarışı unutmayın .Siz binlerce yıldır sayısız insanın yürüdüğü Likya yoluna ayak izinizi bırakırken ,yolun sonunda sizi bekleyen eşsiz Lagoon manzarası bu anın anısını hafızanıza kazıyacak.

15K SKY RUNNING DRAGON
Öyle bir yarış düşünün ki bitirdiğinizde kendinizi Ölüdeniz’in berrak sularında dinlendireceksiniz. Zorlu tırmanışlarla , ip emniyetli geçişlerle ve kayalık zeminleriyle tecrübenize tecrübe katacak , turkuaz sularda yüzerken “Buna değdi.” diyeceksiniz.

24K DOWNHILL ÖLÜDENİZ
A şıkkı teleferikle inmek, B şıkkı paraşütle inmek C şıkkı koşarak inmek …. C şıkkını seçenler elleri görelim, parkurda da ayakları…
Downhill ismini duyan koşucular biraz tedirgin oluyor ancak bu downhill başka.. Buradaki eğim sizi zorlamadan Ölüdeniz’e götürecek. Babadağ’ın zirvesinden Ölüdeniz’e uzanan bu parkur ile bir ilki gerçekleştirmiş olacaksınız. Türkiye’de koşulan ilk downhill parkurunu tamamlamak.. Ve ilkler asla unutulmaz.

60K BABADAĞ ULTRA
Zoru sevenler, azla yetinmeyenler, kendine güvenenler ve ya hep ya hiç diyenler, Babadağ’da baba yarış isteyenler …. Diğer dört parkuru içinde barındıran , ben tarihi parkurda da koşarım , iniş de severim çıkış da diyenler için olan tam da bu koşuya kaydolma zamanı .
Yarışı değerlendirirken anlatacak çok şeyiniz, gördüğünüz çok manzaranız, paylaşacak çok anınız olacak.
Karanlığa kalırsanız mı? Merak etmeyin, gündüz turkuaz elbisesini giyen Ölüdeniz’i bir de gece elbisesi ile görün, ışıltısı gözlerinizi alacak.

KURALLAR
• Parkurun tamamının kategoriler için belirlenen zaman aralıklarında ve koşullarda kat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki durumlarda yarış bitirilmemiş sayılacaktır.
• Koşuya katılabilmek için 18 yaşını tamamlamış olmak gerekir. 14K KAYAKÖY HİSTORY RUN VE 5K ÖLÜDENİZ RUN’na katılmak isteyen 18 yaş altındaki koşucuların velilerinin kayıt alanında bizzat bulunarak muvafakat vermesi ve izin kâğıdı imzalaması gerekmektedir.
• Rota üzerinde bulunan kontrol noktalarının herhangi birinden geçmeyen koşucu yarıştan çıkmış sayılacaktır
• Lojistik olarak her bir kontrol noktası önceden bildirilecek bir zaman sonunda kapatılacaktır. Bu süre içinde kontrol noktasına ulaşamayan koşucular yarıştan çıkmış sayılacaktır. Yarış direktörü tarafından zamanlamalarda yarış şartlarına göre esneklikler yapılabilir.
• Katılımcılara belirlenen kontrol noktalarında önceden ilan edildiği şekilde gıda takviyesi atıştırmalık ve su temin edilecektir.
• Parkur içinde su belirli aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır.
• 60K BABDAĞ ULTRA kategorisi katılımcıları için, rota üzerinde belirlenen bir kontrol noktası, DROPBAG noktası olacaktır. Katılımcılar, yarış öncesi teslim ettikleri yedek ekipman çantalarını, bu noktada teslim alabilecektir.
• Kategorilere göre farklılık göstermekle birlikte, katılımcılar her bir kategori için belirlenen taşınması zorunlu malzemelerini tüm koşu boyunca kendi sırt çantalarında taşıyacaktır. Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevlileri ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporculara, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.
• Yarış sırasında süresi ve mesafesi ne olursa olsun herhangi bir taşıyıcıya binme (motorlu araç, bisiklet, vb.) yarıştan çıkarılmaya sebep olacaktır.
• Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.
• Diğer koşucuları ısrarlı olarak rahatsız edici şekildeki davranışlar yarıştan çıkarılmaya sebep olabilir. Bu konuda karar verme yetkisi yarış direktöründedir.
• Yarışma kayıt işlemi ilgili kategorinin katılım ücretinin ödenmesiyle gerçekleşmiş sayılır. Ödeme yapılmadan kesin kayıt gerçekleşmiş sayılmaz.
• Yarış fiziksel ve ruhsal olarak üst düzeyde dayanıklılık gerektirdiğinden katılımcıların iyi bir hazırlık dönemi geçirmiş olması gereklidir. Her koşucu yarıştan önce koşuya kendi isteğiyle katıldığını ve sorumluluğun kendisinde olduğunu kabul eden bir muvaffakatname imzalayacaktır. Yarış öncesi ve sonrası etkinlik alanı ile yarış boyunca parkurlarda ve etkinlik alanında çekilen tüm video ve resimlerin telif hakkı organizasyona aittir. Kayıt olan her yarışmacı bu hususu kabul etmiş sayılır.
• Her koşucunun finish süresi eğer varsa ceza sürelerinin eklenmesi ile belirlenecektir. İtiraz durumunda organizasyonun kayıtları esas alınacaktır. Ayrıca her bir kontrol noktasına varış süreleri de kaydedilecektir.
• Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri bulunacaktır. Medikal hizmetler ana etkinlik alanında verilecek ancak parkur içinde ve kontrol noktalarında da basit müdahaleler yapılabilecektir. Medikal ekip yarış sırasında sahada da görev yapacaktır. Medikal ekip yarışçıların tıbbi durumları uygun değilse tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir. Ancak koşucunun yarışı bitirebilmesi organizasyonun da tercihidir.
• Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesi yol haritası şeklinde verilecektir. Hava koşulları veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Kontrol noktalarının yerleri yine yarış direktörü kararıyla değiştirilebilir.
• Katılımcılar yanlarındaki değerli eşyaları ve diğer eşyaları yarıştan önce organizasyonca belirlenen görevliye teslim edebilirler. Yarış bitiminde bu eşyalar kendilerine teslim edilecektir. Yarış süresince sırt çantalarında taşınacak eşyaların sorumluluğu sporcunun kendisine aittir.
• Yarışmacılar koşu için sponsor kullanabilirler. Sponsor logoları göğüs ve sırt çantası üzerine konulacak numaraları örtmeyecek şekilde istendiği gibi koşucunun üstünde bulunabilir. Bunun dışındaki alanlardaki sponsor logoları organizasyon komitesi tarafından belirlenir.
• Yarışmacılar istedikleri noktada yarışı bırakabilirler. Yarışı bırakmış sayılmak için görevlilere haber verilmesi gerekmektedir.
• Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
• Yarış öncesinde yapılacak kontrol sonrası, zorunlu malzeme listesinde belirtilen malzemelere sahip olmayan sporcular yarışa kabul edilmeyecektir.
• Zorunlu malzemeleri bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan ve herhangi bir sebeple, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.

DİSKALİFİKASYON
Aşağıdaki maddelerden herhangi birinin gerçekleşmesi durumunda, ilgili yarışmacı doğrudan diskalifiye edilir.
• Kontrol noktalarından geçmemek
• Parkurda kontrol noktaları dışında çöp atmak
• Belirlenen rota dışında kestirme yollar kullanmak
• Organizasyon tarafından verilen göğüs numarası ve çipi, yine organizasyon tarafından belirtilen şekilde üzerinde bulundurmamak.
• Sağlık personeli ve yarış direktörü tarafından kontrol edilmeyi reddetmek ve organizasyon tarafından alınan kararlara uymamak.
• Zorunlu malzemelerinden herhangi birini bulundurmamak ve/veya zorunlu malzeme kontrolünü reddetmek.
Yarışa kayıt yaptıran tüm koşucular yarış kurallarını tümüyle kabul etmiş sayılırlar.