Gebze, tarihi, doğal güzellikleri, sanayisi ve kozmopolit yapısıyla Türkiye'nin en kalabalık ilçesi konumundadır. Gebze Ultra Trail ile ünlü Ressam Osman Hamdi Bey'i, ünlü komutan Hannibal'ı, Fatih Sultan Mehmet Han'ın İstanbul'u fethetmeye gelirken konakladığı Hünkar Çayırını, Mimar Sinan'ın yapmış olduğu Çoban Mustafa Paşa Cami'sini, doğal ve eşsiz güzellikte olan Ballı Kayaları gezme, kamp kurma ve yürüyüş yapma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca , İstanbul'un yanı başındaki Gebze Denizli Gölet'inin bulunduğu parkurda koşarken doğal köy yaşamına tanıklık edecek, müsabakadan sonra köy ürünlerini satın alabileceksiniz. Birincisi yapılacak bu etkinlikte 5 farklı kategoride yarışma yapılması kararlaştırılmış ve tüm parkurlarda göl etrafından geçilerek tamamı toprak yollardan oluşan patika ve orman yollarından geçilecektir. 7K Göl Koşusu, 17K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu, 27K hannıbal Koşusu, 41K Libiyssa (eski gebze) Maratonu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Ultra mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimler kazanacak, parkurun olduğu göl kenarında çadır kurarak, müsabaka öncesi akşamı kamp alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak yarışma sabahı muhteşem göl manzaralı gün doğumuna tanıklık edeceksiniz. Gebze Belediyesi ve Tempo Atletizm 'in sizlere sunacağı tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz bu etkinlikten evinize döndüğünüzde, bir sonraki etkinlik için heyecanla bekleyeceksiniz.

 

KML ve GPX Dosyalarını İndirmek için TIKLAYINIZ

 

7K Parkuru Haritası

 

17K Parkuru Haritası

 

27K Parkuru Haritası

 

41K Parkuru Haritası

 

55K Parkuru Haritası

 

 

 

 

ÖDÜL TÖRENİ: Tüm kategoriler için 28 Mayıs 2022 saat 14:00'te yapılacaktır.

KİT DAĞITIMI: 26 MAYIS PERŞEMBE:11:00/20:00   GEBZE CENTER

27 MAYIS CUMA: 11:00/20:00      GEBZE CENTER

28 MAYIS CUMARTESİ ETKİNLİK SABAHI: 05:00/07:20  ETKİNLİK YERİ DENİZLİ GÖLETİ

GENEL BİLGİ

•27 MAYIS CUMA AKŞAMI TEMPO PARTİ BAŞLANGIÇ SAATİ 20:00            

    ARAÇLARIN HAREKET SAATİ                                                                                  

  TREN GARI GEBZE CENTER GEBZE MEYDAN 18:30- 19:30 DÖNÜŞ 23:00-23:30

•28 MAYIS CUMARTESİ GEBZE MEYDAN, GEBZE CENTER, OTOGAR,                 

  ARAÇ HARAKET SAATLERİ 05:30 06:30

•TREN GARI ARAÇ HARAKET SAATLERİ 06:30- 07:30

•28 MAYIS ARAÇ DÖNÜŞ SAATLERİ SAAT 15:00 16:00

PROGRAM 27 MAYIS CUMA

•SAAT 20:00 DJ EŞLİĞİNDE MÜZİĞE BAŞLANACAKTIR.

•SAAT 20:00 BÜYÜK VARİLLERDE ON ADET KAMP ATEŞİ YANACAKTIR

•SAAT 21:00 MACFİT EĞİTMENLERİNİN GÖSTERİSİ

•SAAT 21:30 MAKARNA PARTİSİ

•SAAT 21:30 MURAT KURTAK PARKUR BİLGİLENDİRME BRİFİNGİ

•SAAT 22:00 DJ MÜZİK

•SAAT 23:00 MÜZİK PROGRAMI BİTİŞİ

•SAAT 23:00 24:00 DENİZLİ GÖLETİNDEN AYRILACAKLAR İÇİN SERVİS KALKIŞI

 

YARIŞMA SAATLERİMİZ: ORGANİZASYON KOMİTESİ YARIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

7K: 09.00         

17K: 08.00

27K:08:00

41K:07.00

55K:07.00 

ÜCRETSİZ SERVİS SAATLERİMİZ VE GÜZERGAHLAR:

GEBZE MEYDAN, GEBE CENTER VE GEBZE OTOGAR: 05.30/06.30/07.30

GEBZE MARMARAY İSTASYONU: 06.30/07.30

CP NOKTALARI:

7K----5.km sıvı

17 K-----5.km sıvı-----9.km sıvı ve beslenme

27k----5.km. sıvı---9.km sıvı-----13,5 km. sıvı ve beslenme----17.km sıvı ve beslenme----22.km sıvı ve beslenme

41k-----5.km. sıvı---9.km sıvı-----13,5 km. sıvı ve beslenme----17.km sıvı ve beslenme---23.km sıvı ve beslenme---30.km sıvı ve beslenme---35.km sıvı ve beslenme

55k---5.km. sıvı---9.km sıvı-----13,5 km. sıvı ve beslenme--21.km sıvı ve beslenme---30.km sıvı ve beslenme----36.km sıvı ve beslenme---42.km sıvı ve beslenme---49. km sıvı ve beslenme

BİLGİLENDİRME
1-7K Göl koşusu, 17K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu, 27K Hannıbal Koşusu, 41K Libiyssa (eski gebze) Koşusu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Koşusu gibi beş parkurdan oluşmaktadır. Gebze Ultra Traıl, Gebze sınırları içerisinde yer alan Denizli Göleti ve çevresindeki köy patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur. Katılımcılar doğal köy yaşamını koşarak keşfederler.
2-Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
3-Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 30 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
4- Parkur içinde su belirlenen aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır. Dehidrasyon sebebiyle serum takılması gereken koşucu ilkinde 2 saat, ikincide 4 saat daha sonra yarıştan çıkarılma cezası alır.
5-Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevli ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporcular, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.
6-27K , 41K ve 55K parkuru için CP noktalarımızda Vegan ve normal gıdamız bulunacaktır, katılımcılarımızın bireysel gıdalarını getirmeleri tercihlerine bağlıdır.
7- 17K 27K,41 K ve 55 K yarışmalarına 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabilir. 7K yarışmalarına 12 yaş ve üzeri çocuklar ailelerinin risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalamaları dahilinde koşabilirler.
8-Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.
9-Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, programda belirlenen saatlerde kayıt masasından dağıtılacaktır.
10-Kayıtlar25 Mayıs 2022 saat 13:00'te kapatılacaktır. 7K kayıtları 25 mayıs 13.00'te kapatılacaktır. Kayıtların kapanmasının ardından kategoriler arasında değişiklik / geçiş gerçekleştirilemez. Kayıt kontenjanının dolması durumunda kayıtlar belirtilen tarihten daha önce kapatılabilecektir.
11-Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri görev alacaktır. Parkur üzerinde organizasyon tarafından belirlenmiş noktalarda ambulans ve sağlık ekipleri bulundurulacaktır. Medikal ekip, sporcuların tıbbi durumunu değerlendirerek, yarışın herhangi bir noktasında tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir.
12-Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesinde etkinlik sitesi harita görseli ve gps datası şeklinde verilecektir. Hava koşulları, salgın, mücbir sebepler veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, yarış ertelenebilir veya iptal edilebilir. Buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Yarış öncesi gerçekleşecek brifingde nihai bilgiler koşuculara aktarılacaktır.
13-Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
14-Bitiş noktasına belirlenen cut off sürelerinde ulaşamayan katılımcılar diskalifiye edilmeyecektir, cut off süresinde gelemeyen sporcular finisher madalyalarını alabileceklerdir.

CUT OFF SÜRELERİ:

7K:170 DK         17K:170 DK.      27K:270 DK     41K:410 DK      55K:550 DK
15-İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
16-Covid-19 kapsamında etkinlik alanında soyunma kabini ve duş hizmeti verileceğinden, katılımcıların havlu getirmesi önerilir.
17-Transfer hizmeti Gebze Belediyesi tarafından ring servisi olarak belirli saatlerde verilecektir.
18-Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır. Zorunlu malzemelerin kontrolleri yapılacağından ve risk kabul formu doldurulacağından 27 k, 41k ve 55 k mesafelerinde toplu kit alımı olmayacaktır. 7 k, 17k  mesafelerinde toplu kit alımı yapılabilecektir.
19-Ödüller:
-yarışma kategorileri: Genel sıralama kadın/erkek ilk 3

-Yaş grupları Kadın/Erkek 30/39

-Kadın/erkek 40/49

-Kadın/erkek 50/59

-Kadın Erkek 60+ yaş

olarak belirlenmiştir. Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir.
-Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finsher madalyası verilir.
-Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri verilecektir.
-Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt verilir. Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. Ödül töreni tüm kategoriler için yapılacaktır.
20- 31.3.2022 tarihinden sonra gerçekleştirilen iptallerde iade yapılmaz.

POZİTİF AYRIMCILIK
Paralimpik kayıtları ücretsizdir. Rapor ve kayıt için, açılacak kayıt linkinden veya sosyal medya hesaplarıyla iletişime geçebilirsiniz. Organizasyon komitesi dezavantajlı kişi ile ilgili gelişebilecek olumsuz durumlarda anlık karar alma yetkisine sahiptir.

GENEL KURALLAR
1-Koşu herkesin katılımına açıktır. 41K ve55K Katılımcıların koşmalarına engel olmadığını belirten en fazla 6 aylık bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilmelidir. ( Sağlık raporu 7K ,17K ve 27 k için gerekli değildir) Zorunlu malzemeler kit masasında ve start zamanı kontrol edilecektir. lisansı olmayan veya sağlık rapaoru bulunmayan katılımcılar risk kabul formu veya feragatnameyi imzalayarak tüm sorumluluğu kabul etmiş sayılır
2-Gebze Ultra Traıl Organizasyonunda, Covid-19 süreci doğrultusunda Sağlık Bakanlığı ve Atletizm Federasyonu tarafından iletilen tedbir ve uygulama önerilerine (Türkiye Atletizm Federasyonu özel yarışmalar kılavuzu) uygun kurallar uygulanacaktır. Pandemi sürecine bağlı olarak kurallarda güncelleme ve değişiklik yapılabilir. Tüm kural güncellemeleri, etkinlik resmi sayfası “Yarış Kuralları” sayfasında duyurulacaktır. Katılımcılar, bu kuralları yarış gününe kadar düzenli olarak takip etmekle yükümlüdür
3-Etkinlik boyunca çekilen fotoğraf ve diğer görüntülerin hakları organizasyona aittir, herhangi bir hak talep edilemez.
4-Katılımcılar taahhütnameyi ve risk kabul formunu imzalayarak kendi sorumlulukları ile yarışırlar.
5-Yarışmacılar göğüs numaralarını her zaman görünür şekilde takmalıdır.
6-65 yaş ve üstü katılımcılar, risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalayarak yarışmaya katılırlar.
7-41K ve 55 K zorunlu malzemeleri :

  • 41k ve 55 k için tepe lambası zorunlu değildir, tavsiye edilir.
  • bandana,bere veya şapka(tercihen bir tanesi)
  • göğüs numarası, zamanlama çipi ve su bardağı veya matarası (tüm parkurlar için zorunludur)
  • 55 k için taşınabilir batarya, acil durum battaniyesi
  • cep telefonu
  • çanta
  • yeterli miktarda yiyecek

27Kve 17K zorunlu olan malzemeler:

kimlik belgesi, telefon 

7K yarışlarında zorunlu olan malzemeler:

zorunlu malzememiz yoktur

8-Yarışmacılar, yarış programında belirtilen zamanda başlangıç noktasında bulunmalıdır. Start saatleri organizasyon tarafından kişilere sms yoluyla, sosyal medya hesaplarından ve web sitesi üzerinden iletilecektir. Covid-19 yönergesine bağlı olarak Start saatinden 10 dk. önce start noktasında beklenmesi gerekmektedir.
9-Katılımcılarda ateş ölçümü sonucu yüksek ateş durumu söz konusu ise Covid-19 şüphesini taşıyan ek belirtiler varsa yarışmacı en yakın sağlık merkezine yönlendirilir.
10-Yarışma süresince kulaklıkla müzik dinlemek yasaktır.
11-Parkurun tamamının kategoriler için belirlenen zaman aralıklarında ve koşullarda kat edilmesi gerekmektedir. Bunun dışındaki durumlarda yarış bitirilmemiş sayılacaktır. Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermek zorundadır.
12-Yarış öncesinde ve esnasında, organizasyon tarafından belirtilen sosyal mesafe ve sağlık kurallarına riayet etmemek.
13- Kontrol noktalarından geçmemek, parkurda kontrol noktaları dışında çöp atmak, belirlenen rota dışında kestirme yollar kullanmak, organizasyon tarafından verilen göğüs numarası ve çipi, yine organizasyon tarafından belirtilen şekilde üzerinde bulundurmamak, zorunlu malzemelerinden herhangi birini bulundurmamak ve/veya zorunlu malzeme kontrolünü reddetmek, yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek. DİSKALİFİKASYON nedenleridir.
14-Yarışmayı terk eden sporcular organizasyona bilgi vermekle yükümlüdür.
YARIŞMA SAATLERİMİZ: ORGANİZASYON KOMİTESİ YARIŞMA SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINI SAKLI TUTAR.

7K: 09.00         

17K: 08.00

27K:08:00

41K:07.00

55K:07.00 

ÜCRETSİZ SERVİS SAATLERİMİZ VE GÜZERGAHLAR:

GEBZE MEYDAN, GEBE CENTER VE GEBZE OTOGAR: 05.30/06.30/07.30

GEBZE MARMARAY İSTASYONU: 06.30/07.30