Gebze, tarihi, doğal güzellikleri, sanayisi ve kozmopolit yapısıyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi konumundadır. Gebze Ultra Trail ile ünlü Ressam Osman Hamdi Bey’i, ünlü komutan Hannibal’ı, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmeye gelirken konakladığı Hünkar Çayırını, Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Çoban Mustafa Paşa Cami’sini, doğal ve eşsiz güzellikte olan Ballı Kayaları gezme, kamp kurma ve yürüyüş yapma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca , İstanbul’un yanı başındaki Gebze Denizli Gölet’inin bulunduğu parkurda koşarken doğal köy yaşamına tanıklık edecek, müsabakadan sonra köy ürünlerini satın alabileceksiniz.

İkincisi yapılacak bu etkinlikt 3 farklı kategoriden oluşacaktır. Tüm parkurlar göl etrafından geçilerek tamamı toprak, patika ve orman yollarında koşulacaktır. 10K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu. 27K Hannıbal Koşusu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Ultra mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimleme şansınız olacaktır. Müsabaka öncesi akşamı etkinlik alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak yarışma sabahı muhteşem göl manzaralı gün doğumuna tanıklık edeceksiniz.

Gebze Belediyesi , Gebze Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ve BravoRun ‘ın sizlere sunacağı, tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz bu etkinlikten evinize döndüğünüzde, bir sonraki etkinlik için heyecanla bekleyeceksiniz.