Gebze, tarihi, doğal güzellikleri, sanayisi ve kozmopolit yapısıyla Türkiye’nin en kalabalık ilçesi konumundadır. Gebze Ultra Trail ile ünlü Ressam Osman Hamdi Bey’i, ünlü komutan Hannibal’ı, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’u fethetmeye gelirken konakladığı Hünkar Çayırını, Mimar Sinan’ın yapmış olduğu Çoban Mustafa Paşa Cami’sini, doğal ve eşsiz güzellikte olan Ballı Kayaları gezme, kamp kurma ve yürüyüş yapma fırsatı bulacaksınız. Ayrıca , İstanbul’un yanı başındaki Gebze Denizli Gölet’inin bulunduğu parkurda koşarken doğal köy yaşamına tanıklık edecek, müsabakadan sonra köy ürünlerini satın alabileceksiniz.

Bu sene gerçekleşecek olan 3. Uluslararası Gebze Ultra Trail 3 farklı kategoriden oluşacaktır. Tüm parkurlar göl etrafından geçilerek tamamı toprak, patika ve orman yollarında koşulacaktır. 10K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu. 27K Hannıbal Koşusu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Ultra mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimleme şansınız olacaktır. Müsabaka öncesi akşamı etkinlik alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak yarışma sabahı muhteşem göl manzaralı gün doğumuna tanıklık edeceksiniz.

Etkinliğimiz süresince Gebzemizin belirli noktalarından cuma ve cumartesi günü ücretsiz ulaşım imkanı sağlanacaktır. Cuma akşamı saat 19:00' 24:00 arası gerçekleşecek eğlencemizde, Dj, Müzik, kamp ateşi etrafında danslar, makarna partisi, bilgilendirme birifingi, Harika bir bahar akşamın da göl kenarın da yıldızların altın da doğa ile başbaşa bir tek eksik olan sizsiniz, hepinizi bekleriz.

Gebze Belediyesi , Gebze Belediyesi Gençlik Spor Kulübü ve Bravorun‘ın sizlere sunacağı, tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz bu etkinlikten evinize döndüğünüzde, bir sonraki etkinlik için heyecanla bekleyeceksiniz.

Not : Paralimpik Sporcular, Gazi ve Şehit yakınlarının kayıtları ücretsizdir.

 

İLETİŞİM

E-Posta: yasin.pamuk@oberontr.com; gebzeultratrail@gmail.com; info@gebzeultratrail.com; gebzebelediyesisporkulubu@gmail.com

Telefon

0532 681 18 61   Yasin Pamuk               0530 412 00 92 Hamza Akan

 

1 - 10K Ressam Osman Hamdi bey Koşusu. 27K Hannıbal Koşusu, 55K Fatih Sultan Mehmet Han Ultra koşusu olarak üç parkurdan oluşmaktadır.Gebze Ultra Traıl, Gebze sınırları içerisinde yer alan Denizli Göleti ve çevresindeki köy patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur. Katılımcılar doğal köy yaşamını koşarak keşfederler.


2 - Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
3 - Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 30 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.

4 - Parkur içinde su belirlenen aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır. Dehidrasyon sebebiyle serum takılması gereken koşucu ilkinde 2 saat, ikincide 4 saat daha sonra yarıştan çıkarılma cezası alır.

5 - Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevli ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporcular, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.

6 - 55K parkuru için CP noktalarımızda Vegan ve normal gıdamız bulunacaktır, katılımcılarımızın bireysel gıdalarını getirmeleri tercihlerine bağlıdır.

7 - 27K ve 55 K yarışmalarına 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabilir. 10K yarışmalarına 13 yaş ve üzeri çocuklar ailelerinin risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalamaları dahilinde koşabilirler.

8 - Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.

9 - Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, programda belirlenen saatlerde kayıt masasından dağıtılacaktır.

10 - Kayıtlar28 nisan 2023 saat 23:59:59’da kapatılacaktır. Kayıtların kapanmasının ardından kategoriler arasında değişiklik / geçiş gerçekleştirilemez. Kayıt kontenjanının dolması durumunda kayıtlar belirtilen tarihten daha önce kapatılabilecektir.

11 - Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri görev alacaktır. Parkur üzerinde organizasyon tarafından belirlenmiş noktalarda ambulans ve sağlık ekipleri bulundurulacaktır. Medikal ekip, sporcuların tıbbi durumunu değerlendirerek, yarışın herhangi bir noktasında tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir.

12 - Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesinde etkinlik sitesi harita görseli ve gps datası şeklinde verilecektir. Hava koşulları, salgın, mücbir sebepler veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, yarış ertelenebilir veya iptal edilebilir. Buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Yarış öncesi gerçekleşecek brifingde nihai bilgiler koşuculara aktarılacaktır.

13 - Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.

14 - Bitiş noktasına belirlenen cut off sürelerinde ulaşamayan katılımcılar diskalifiye olur ve etkinlik alanına transfer edilir fakat finişher madalyaları kendilerine takdim edilir.

15 - İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.

16 - Etkinlik alanında soyunma kabini ve duş hizmeti verileceğinden, katılımcıların havlu getirmesi önerilir.

17 - Transfer hizmeti Gebze Belediyesi tarafından ring servisi olarak belirli saatlerde verilecektir.

18 - Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır. Zorunlu malzemelerin kontrolleri yapılacağından ve risk kabul formu doldurulacağından 27 k ve 55 k mesafelerinde toplu kit alımı olmayacaktır. 10 k mesafesinde toplu kit alımı yapılabilecektir.

19 - Ödüller: -yarışma kategorileri: Genel sıralama kadın/erkek ilk 3-Yaş grupları Kadın/Erkek 40- yaş - Kadın/erkek 40+ yaş )-Kadın/erkek 50+ yaş - Kadın Erkek 60+ yaş olarak belirlenmiştir. Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir.
-Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finsher madalyası verilir.

-Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri verilecektir.
-Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt verilir. Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. Ödül töreni tüm kategoriler için yapılacaktır.