Gölpazarı, tarihi, doğal güzellikleri, gelişmeye açık turizm potansiyeli kültürel yapısıyla Türkiye’nin nadide ilçelerinden biridir. Gölpazarı Ultra Trail, meşhur kirazımızı, Tarihi eserlerimizi, Horhor çeşmelerimizi, Taşhan Meydanını, Mihal Gazi Camii, Mihal Gazi Hamamı, Kral Gordion Mezarı, Kasımlar Çivisiz Cami, Kurşunlu Mesire Alanı, Harman kaya Kanyonunu, Tarihi Demir Köprü, Kıvrıla kıvrıla akan Sakarya Nehri, Hasan Dağını, doğal ve eşsiz güzellikteki bu şirin ilçenin daha birçok güzelliğini keşfetmek için harika bir fırsat. Seyyah olup yollara düşüp bu ultra mutluluğa birlikte yaşamak için sabırsızlanıyoruz

Bu sene gerçekleşecek olan 1. GÖLPAZARI ULTRA TRAIL 4 farklı kategoriden oluşacaktır. Tüm parkurlar Gölpazarı’nda başlayıp bitecektir. Taşhan Meydanından başlayıp aynı güzergâhta bitecek parkurların tamamına yakını toprak, patika, taş ve orman yollarında koşulacaktır. 10K Kiraz Koşusu. 20K Kurşunlu Kaya Koşusu, 50K Harmankaya Kanyon Koşusu 101K Su Uçtu Şelale Koşu mesafeleriyle farklı seçeneklerde deneyimleme şansınız olacaktır. Müsabaka öncesi akşamı etkinlik alanında müzikli eğlence fırsatı bulacak, yarışma sabahı temiz hava, samimi ortam ve güler yüzlerle muhteşem manzaralarla gün doğumuna tanıklık edeceksiniz.

Etkinliğimiz süresince belirlenen ve sosyal medyadan duyurulacak saatlerde BİLECİK Tren garından Hızlı Tren ile gelecekler için Gölpazarı’na ve Gölpazarı’ndan Bilecik’e Ücretsiz servis hizmetimiz olacaktır.

Gölpazarı Belediyesi ve BravoRun‘un sizlere sunacağı, tüm ihtiyaçların görülebileceği eşsiz etkinlikten evinize döndüğünüzde içinizde huzur, dudaklarınızda tebessüm ve parkurları başarmanın haklı sevinci ile daha şirin ilçemizden ayrılmadan bir sonraki etkinlik için sabırsızlanacaksınız.

Not: Paralimpik Sporcular, Gazi ve Şehit yakınlarının kayıtları ücretsizdir.


10K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru tamamlayarak atarak Etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur asfalt, patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 9,700 metredir. Toplam yükselme 139 metre, toplam iniş 142 metre. Maksimum yükseklik 259 metre, Minimum 215 metredir. Parkur içinde su istasyonu olacaktır.

20K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru tamamlayarak Kurşunlukaya mesire alanına/köyündeki cp den sonra parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 20 000 metredir. Toplam yükselme 139 metre, toplam iniş 142 metre. Maksimum yükseklik 259 metre, minimum 215 metredir. Parkur içinde su istasyonu olacaktır.

57K
Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru takip ederek sırası ile Veizirhan( Türkmen), Esenköy, Harmankay, Esenköy, Cımışkı, Cp lerinden geçerek parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 50 000 metredir. Toplam yükselme 550 metre, toplam iniş 550 metre. Maksimum yükseklik 670 metre, minimum 670 metredir.

101K
101 Koşucu ile sınırlı olan bu koşumuz.Etkinlik alanından başlayacak olup ilçemizin etrafından işaretlenmiş parkuru takip ederek sırası ile Kurşunlu, Çengeller, Veizirhan( Türkmen), Esenköy, Harmankay, Yukarıçaylı,Yeni, Esenköy, Cımışkı, Cp lerinden geçerek parkuru tamalayıp etkinlik alanında başladığı yerde bitecektir. Parkur kısmen asfalt çoğunlukla patika ve toprak yoldan oluşmaktadır. Bölgesel olarak ağaçlık ve çevresi açık koşu güzergahından oluşmaktadır. Parkur yaklaşık 101 000 metredir. Toplam yükselme 1000 metre, toplam iniş 1000 metre. Maksimum yükseklik 1200 metre, minimum 1200 metredir.


GENEL KURALLAR

KATILIM ŞARTLARI
GÖLPAZARI ULTRA TRAIL koşusu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 50K ve 101K katılımcılarının 29 HAZİRAN 2024 tarihinde geçerli (6 aydan eski olmayan sağlık raporu kabul edilir.) ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.
YARIŞ KAYIT BİLGİLERİ
Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar apphurra.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 21 Haziran 2024 saat 20:00’dır. Parkur değişiklikleri için son tarih 30 Mayıs 2024 saat 20:00’dır. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.
KAYIT ÜCRETLERİ
Koşuya katılmak için kayıt ücretinin kayıt esnasında Troy, Visa veya MasterCard kredi kartı ile ödenmiş olması gerekmektedir. Kesin kayıt listesinin oluşturulmasında kayıt ücretini ödemiş olan katılımcılar dikkate alınacaktır.
Tanımlanmış indirim kodlarının son geçerlilik tarihi 21 Haziran 2024 Saat 23:59
Kayıt ücreti aşağıda listelenmiş olan maddeleri kapsamaktadır
– Göğüs numarası
– Zaman ölçümü
– Koşu tişörtü
– Çanta
– Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek ve içecek desteği
– Koşu sonrası İkram
– Koşuyu belirlenen süreler içinde bitiren katılımcılar için bitiren madalyası
KOŞU STARTLARI
TARİH / SAAT START NOKTASI
57K 29.06.2024 – 06:00 Gölpazarı Taşhan Meydanı Etkinlik Alanı
20K 29.06.2024 – 07:00 Gölpazarı Taşhan Meydanı Etkinlik Alanı
10K 29.06.2024 – 08:00 Gölpazarı Taşhan Meydanı Etkinlik Alanı
500M 29.06.2024 – 11:00 Gölpazarı Taşhan Meydanı Etkinlik Alanı
Katılımcıların koşunun başlangıcından en geç 30 dk önce etkinlik alanı başlangıç noktasında olması gerekmektedir.

YARIŞ GÜZARGAHLARI

Parkurlar Gölpazarı çevresinde olacaktır. Tüm parkurlarda asfalt, ormanlık, patika ve araziden oluşmaktadır.koşucular işaretleri takip ederek yarışı tamamlayacaktır.

Arazi Yapısı: Değişen arazi yapısı ve single track geçişleri bulunan teknik bir parkurdur.

ZORUNLU MALZEMELER
110 KM
Kimlik, Acil durum Battaniyesi, Acil durum kiti(Bandaj, yara bandı, vs) Kafa feneri, Düdük, toplamda 1 lt’lik su kabı. Görülür biçimde vücuda iliştirilmiş göğüs numarası, cep telefonu (Organizasyonun Acil Durum Telefonu Kayıtlı Olmalıdır.) Bardak, Uygun Ayakkabı, Çip, Takviye gıda/jel.powerbank, yedek kafalambası, yağmurluk
50 KM
Kimlik, Acil durum Battaniyesi, Acil durum kiti(Bandaj, yara bandı, vs) Kafa feneri, Düdük, toplamda 1 lt’lik su kabı. Görülür biçimde vücuda iliştirilmiş göğüs numarası, cep telefonu (Organizasyonun Acil Durum Telefonu Kayıtlı Olmalıdır.) Bardak, Uygun Ayakkabı, Çip, Takviye gıda/jel.powerbank, yedek kafalambası, yağmurluk
20K
Telefon, kimlik kartı, 1 lt’lik su kabı, görünür şekilde Göğüs numarası ve Çip. Uygun ayakkabı.

10K
Telefon, kimlik kartı, görünür şekilde Göğüs numarası ve Çip..

Yukarıdaki listeye ek olarak bulundurulması önerilen malzemeler. Yiyecek, Uzun kollu üstlük/yağmurluk/rüzgarlık, eldiven, Baton, Şapka/ Bere/Bandana/Buf, Patika koşu ayakkabısı.

GÖĞÜS NUMARASI:

Göğüs numaraları, gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde her yarışmacıya ayrı ayrı verilir. Yapılması gerekenler; kimlik ya da pasaport ve zorunlu malzemeleri göstermektir. Yarış numarası göğüs veya karın bölgesine takılmalıdır ve yarışın bütününde kalıcı ve tamamen görünür olmalıdır. Her zaman tüm kıyafetlerin üzerine yerleştirilmelidir ve hiçbir şekilde bacağa ya da sırt bölgesine yerleştirilemez. Yarış numarası, gerekli yerlerden geçiş içindir. Yarış numarası olmayan sporcular diskalifiye edilir.

DROP BAG:

100 km yarışı içinde yarışmacılar kullanmak istedikleri yedek eşyaları için yedek Çantalarını yarıştan önce organizasyon tarafından belirlenen yer ve saatte teslim edilmelidir. Dropbag noktası Harmankaya CP sidir Çantalar yarıştan sonra sporculara geri verilecektir.

CP NOKTALARI VE İKRAMLAR:

Organizasyon yarış boyunca katı ve sıvı yiyeceklerin bulunmasını sağlar. Mesafe ve ihtiyaca göre sıvı, sıcak ve katı yiyecekler farklılık gösterecektir ve bu farklılıklar kesinlikle sporcunun ihtiyacını karşılayacak düzeyde tutulacaktır. Yarış esnasında ikramlardan sadece göğüs numarasına sahip sporcular faydalanabilir.

PARKUR İŞARETLERİ:

Yol boyunca tüm parkur görünebilir şekilde işaretlenecektir. Kritik noktalarda mutlaka yönlendirmeler olacaktır. Parkurun belirli kısmından sonra karanlıkta geçilebilecek yerlerde reflektif işaretleme yapılacaktır. Eğer kısa bir süreliğine dahi işaretleme görmezseniz mutlaka geriye dönüp doğru yolda olup olmadığınızı kontrol ediniz.


MAKSİMUM BİTİRME SÜRELERİ VE ZAMAN BARİYERLERİ

Parkurlar için maksimum bitirme süreleri;

100K 22 saat
50K: 11 saat.
20K: 4saat 30 dakika
10K: 2 saat. 30 dakika
ZAMAN BARİYERLERİ PARKUR ÖLÇÜMÜNDE BELİRLENECEK

Zaman bariyerleri kontrol noktalarından geçişler için çok önemlidir. Her kontrol noktasının geçiş zamanı mevcuttur. Sporcu hangi zamanda gelirse gelsin, o kontrol noktasının geçiş zamanı dolmadan orada ayrılmalıdır. Aksi takdirde diskalifiye edilir.

GÜVENLİK VE TIBBİ YARDIM:

Organizasyon tüm imkanları ile yarışmacıların güvenliği ve sağlığı için elinden gelen tüm imkanları seferber edecektir. Bu konuda organizasyonun olduğu kadar koşucuların da hem kendi sağlıkları hem de diğer yarışmacıların sağlıkları için yapması ve uyması gereken kurallar vardır. Her koşucu, tehlikedeki herhangi bir kişiye yardım etmeli ve güvenlik servislerini uyarmalıdır. Unutmayın, çevreye ve yarışa bağlı her türlü tehlikenin yardımı beklenenden daha uzun bir süre beklemenizi gerektirebilir. Bu nedenle güvenliğiniz, çantanıza koyduğunuz ürünün kalitesine bağlıdır.
Tüm personel, sağlık görevlileri, arama kurtarma ve resmi rehberlerin yanı sıra kuruluş tarafından belirlenen herhangi bir kişi şunları yapabilir:
Yarışa devam edemeyeceği düşünülen herhangi bir yarışmacıyı yarıştan çıkarabilir.
Herhangi bir yarışmacıya zorunlu ekipmanını kullanmasını isteyebilir.
Hastaları ihtiyaçlarına göre daha iyi bir tedavi yapısına yönlendirebilir.
Bir doktora veya arama kurtarma personeli ile irtibata geçen koşucu, kendilerini yetkili kişilerin yetkilerine teslim eder ve alınan kararları kabul eder.
Küçük tedaviler, personelin takdirine bağlı olarak ve uygunluk durumuna bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

YARIŞI BIRAKMA:

Yaralanma durumu dışında, koşucu kontrol noktasının dışına çıkmamalıdır. İki kontrol noktası arasında vazgeçme kararı verilmesi durumunda, koşucu en yakın kontrol noktasına gitmelidir. Yarışın kısmen veya tamamen durmasına sebep olacak olumsuz hava koşullarında, organizasyon koşucuların mümkün olan en hızlı şekilde parkurdan alınmasını sağlayacaktır.


CEZALAR VE DİSKALİFİYE

1. Yarış parkurunun kısaltılması / Organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
2. Zorunlu malzemenin bulunmaması (su kabı, yağmurluk, kafa lambası, acil durum battaniyesi, telefon) / diskalifiye
3. Diğer zorunlu malzemeler / 1 saat ceza
4. Zorunlu ekipmanın kontrol edilmesinin reddedilmesi / diskalifiye
5. Herhangi bir nedenden doğayı kirletmek / 1 saat ceza
6. Yarış sırasında diğer yarışmacıları ya da organizasyonu tehdit ya da rahatsız etmek, zarar verici davranışlarda bulunmak / diskalifiye
7. Zor durumda kalan diğer yarışmacıya yardım etmemek / diskalifiye
8. Yarışma dışı yardım almak / 1 saat ceza
9. Hile yapmak (örn. taşıma aracı kullanmak gibi) / diskalifiye
10. Göğüs numarası ve çip eksikliği / organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
11. Bir kontrol noktasından geçiş eksikliği / organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
12. Yarış direktörlerinden, yarış görevlilerinden, doktorlardan veya arama ve kurtarma personelinden gelen yönlendirmeye ya da direktiflere uymayı reddetmek / diskalifiye
13. Zaman bariyerinden sonra kontrol noktasından ayrılma / diskalifiye

İSTİSNAİ KOŞULLAR:

Koşullar gerektiriyorsa, organizasyon her an yarışı iptal etme, devam eden yarışı sonlandırma, rotayı, başlama zamanlarını, zaman bariyerlerini ve organizasyonun iyi bir şekilde gerçekleşmesi için herhangi bir değiştirme hakkını saklı tutar.

DOĞAYA SAYGI:

Doğaya, hayvanlara, diğer insanlara ve kendimize saygı….
Karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma, sevgiyle yapılan her hareket yaşadığımız tüm anları ve organizasyonları güzelleştirir. Yaşanacak tüm güzellikleri, koşucular, gönüllüler, seyirciler, yerel halk ve diğer tüm canlılarla paylaşmak en büyük arzumuz. Bu bakış açısıyla güçlü olduğu kadar hassas ve kırılgan doğamızda yarışırken ya da çalışırken ona hep birlikte sahip çıkmalıyız. Doğayı koruyarak organizasyon yapmak ve yarışmak tüm duygu ve davranışların önünde gelmelidir. Doğada yapılan etkinlerin sayısı her geçen gün artarken, bu tür organizasyonlara katılım gösteren sporcu sayısı da aynı oranda artmaktadır. Ülkemizde yapılan organizasyonlar sayesinde farklı ülkelerden çok sayıda yabancı sporcu da Türkiye’nin doğal güzelliklerine şahit olup tekrar tekrar ülkemize gelmeye devam etmektedir. Bu sebeple yarışlar hangi ülkede, hangi yörede olursa olsun doğayı korumak hepimizin görevidir.


İNSANA SAYGI:

Yarışlar çeşitli kültürlerden, kişiliklerden ve farklı motivasyonlardan insanları bir araya getirir. Başkalarına saygı duymak, her insanın farklı olabileceğini anlamak ve bunu kabul etmek, onları engellememek, rahatsız etmemek ve empati yapabilmek çok önemlidir. Aynı zamanda yarışın yapıldığı yörenin, kendi kültürüne ve geleneklerine sahip olduğunu da unutmamak, saygı duymak gerekir. Aslında her koşucu kayıt yaptırarak, yerel nüfusa ve yörede bulunan her insana saygı gösterme taahhüdünde bulunur.


KENDİNE SAYGI:

Ultra maratonlar uzun süreli fiziksel ve mental mücadeleyi içerdiği için içerisinde bazı riskleri barındırır. Bu sebeple her sporcu kendi sağlığını korumak amacıyla sadece küçük riskler almalı (gerekli ise) ya da ne zaman duracağını çok iyi bilmelidir. Ultra mesafeler, detaylı hazırlık gerektiren ve bu hazırlığı yaşamış güçlü bedenlerin yapabileceği, daha doğrusu yapmasının uygun olduğu mesafelerdir. Bu sebeple sporculara doğru antrenman yapmalarını, iyi dinlenmelerini ve beslenmelerini, tecrübelerine uygun yarışlar seçmelerini, herhangi bir yabancı madde kullanmamalarını öneriyoruz. Sizlerin kendiniz için oluşturduğu doğru şartlarla, bizlerin sizler için oluşturduğu doğru şartlar birleştiği zaman hep beraber, sağlıkla her yarışta başarıya ulaşabiliriz.


SORUMLULUKLAR VE EŞİTLİK:

Yarışlarımız herkese açıktır. Kurallarımız herkes için geçerlidir ve herkese aynı şekilde uygulanır. Tüm sporcular aynı koşullara, sorumluluklara ve haklara sahiptirler. Eşitlik ilkesini garanti etmek, gerekli kontrolleri yapmak ve tüm katılımcılara mümkün olan en iyi yarış koşullarını sunmak bizim sorumluluğumuzdadır.

SONUÇLAR VE KATEGORİZASYON:

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar www.golpazariultratril.com.tr internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçlar aşağıdaki kategoriler üzerinden değerlendirilecektir:

– Erkek / Kadın Genel Klasman
– Erkek / Kadın 40- (1984 – 06 Mayıs 2005 doğumlular)
– Erkek / Kadın 40+ (1974 – 1983)
– Erkek / Kadın 50+ (1964 – 1973)
– Erkek / Kadın 60+ (1963 ve öncesi doğumlular)

ÖDÜLLER:

Gölpazarı Ultra Trail herhangi bir maddi ödül vermemektedir. Koşuyu zaman limitinde ve kurallar dâhilinde bitirmiş olan her katılımcıya bitiren madalyası verilecektir.

Ödül töreni 30 06.2024 tarihinde saat 12:00 de Kültür Merkezinde yapılacaktır.


GÖRSEL MATERYAL KULLANIMI:

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon ve sponsorlar tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

FERAGATNAME:

Gölpazarı Ultra Trail’e kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.
katılım koşulları

10K Kiraz Koşusu. 20K Kurşunlu Kaya Koşusu, 50K Harmankaya Kanyon koşusu ve 101k Su Uçtu Şelale koşusu olarak dört parkurdan oluşmaktadır Gölpazarı Ultra Trail, Gölpazarı Bilecik sınırları içerisinde ve çevresindeki yer alan köy patikalarında gerçekleşen bir arazi koşusudur. Katılımcılar doğal köy yaşamını koşarak keşfederler.
2- Katılımcıların ve koşucuların gelişinden önce ek sağlık kontrolleri veya koşulları Resmi kurumlarca talep edilebilir.(ateş ölçümü vb.)
3- Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaktır. İşaretler arazi yapısına göre minimum 30 metre maksimum 100 metre aralıklar ile konulmuştur.
4- Parkur içinde su belirlenen aralıklarla ve yetecek miktarda organizasyon tarafından sağlanacaktır. Her koşucu yeterince su almak ve içmek zorundadır. Dehidrasyon sebebiyle serum takılması gereken koşucu ilkinde 2 saat, ikincide 4 saat daha sonra yarıştan çıkarılma cezası alır.
5- Zorunlu malzemelerin yarış esnasında bulundurulmaması yarıştan çıkarılmaya sebep olur. Organizasyon görevli ve hakemleri yarışın herhangi bir anında zorunlu malzeme ve çanta kontrolü yapma hakkına sahiptir. Zorunlu malzemeleri herhangi bir sebeple yanlarında bulundurmayan ya da yukarıda belirtilen kurallara uymayan sporcular, hakem kararıyla yarış dışı bırakılan sporculara ücret iadesi yapılmaz.
6- 50K ve 101K parkuru için CP noktalarımızda vegan ve normal gıdamız bulunacaktır, katılımcılarımızın bireysel gıdalarını getirmeleri tercihlerine bağlıdır.
7- 20K, 50K ve 55 K yarışmalarına 18 yaşını doldurmuş kişiler başvurabilir. 10K yarışmalarına 13 yaş ve üzeri çocuklar ailelerinin risk kabul formunu ve taahhütnameyi imzalamaları dahilinde koşabilirler.
8- Ana etkinlik alanı ve kontrol noktalarında belirlenen alanlar dışında çöp atmak, ilkinde 2 saat süre daha sonra yarıştan çıkarılma ile cezalandırılır.
9- Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir. Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, programda belirlenen saatlerde kayıt masasından dağıtılacaktır.
10- Kayıtlar 21 Haziran 2024 saat 23:59:59’da kapatılacaktır. Kayıtların kapanmasının ardından kategoriler arasında değişiklik / geçiş gerçekleştirilemez. Kayıt kontenjanının dolması durumunda kayıtlar belirtilen tarihten daha önce kapatılabilecektir.

11- Yarış boyunca profesyonel arama kurtarma ve sağlık ekipleri görev alacaktır. Parkur üzerinde organizasyon tarafından belirlenmiş noktalarda ambulans ve sağlık ekipleri bulundurulacaktır. Medikal ekip, sporcuların tıbbi durumunu değerlendirerek, yarışın herhangi bir noktasında tek taraflı olarak koşucuyu yarıştan çıkarabilir.
12- Yarışın rotasının sorumluluğu ve yarış süresince yönetim yarış direktöründedir. Rota, koşuculara yarış öncesinde etkinlik sitesi harita görseli ve gps datası şeklinde verilecektir. Hava koşulları, salgın, mücbir sebepler veya diğer etmenler sebebiyle yarış rotası değiştirilebilir, yarış ertelenebilir veya iptal edilebilir. Buna karar vermek yarış direktörünün yetkisindedir. Yarış öncesi gerçekleşecek brifingde nihai bilgiler koşuculara aktarılacaktır.
13- Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
14- Bitiş noktasına belirlenen cut off sürelerinde ulaşamayan katılımcılar diskalifiye olur ve etkinlik alanına transfer edilir fakat finisher madalyaları kendilerine takdim edilir.
15- İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
16- çocuk koşusuna 13 yaş altı çocuklarımız katılabilir mesafe 500 metre olacaktır. 17- Transfer hizmeti Gölpazarı Belediyesi tarafından belirli saatlerde verilecektir.
18- Zorunlu malzeme kontrolleri kit masasında ve start anında yapılacaktır. Kit masasında zorunlu malzemelerini göstermeyen katılımcılara kit teslimi yapılamamaktadır. Zorunlu malzemelerin kontrolleri yapılacağından ve risk kabul formu doldurulacağından 20K ve 50Kve 101K mesafelerinde toplu kit alımı olmayacaktır. 10 k mesafesinde toplu kit alımı yapılabilecektir.
19- Ödüller:
-yarışma kategorileri: Genel sıralama kadın/erkek ilk 3-Yaş grupları Kadın/Erkek 40- yaş - Kadın/erkek 40+ yaş )-Kadın/erkek 50+ yaş - Kadın Erkek 60+ yaş olarak belirlenmiştir. Kişinin yaşı, yarışma yılından kişinin doğum yılı çıkarılarak belirlenir.
-Her katılımcıya t-shirt, çanta, göğüs numarası ve parkuru bitirdiğinde finisher madalyası verilir.
-Para ödülü yoktur, sponsor ödülleri verilecektir.
-Yarışmada dereceye girenlere kupa/şilt verilir. Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. Ödül töreni tüm kategoriler için yapılacaktır.
20- Ancak sağlık probleminden dolayı koşamayacak olup rapor sunan yarışmacıların kayıtları bir sonraki yıla ertelenir iptallerde iade yapılmaz.