Hakkında
Ülkemizin ilk asfalt yarış pisti olan Körfez Yarış Pisti’nde en hızlı 10 K’ya hazır mısın sporcu?
Kocaeli Körfez de Fener gölü çevresinde 1950 m’lik parkurunda başlangıç yaparak, mavi ve yeşilin bir arada bulunduran güzeller güzeli sahilinde inanılmaz bir deneyim sunmak için sizleri heyecanla bekliyoruz.
Körfez Yarış Pisti 1950 m uzunluğunda 10-12 m genişliğinde ve saat yönünde dönülecek şeklide tasarlanmıştır. Pistte toplam viraj sayısı sağ 4, sol 5 olmak üzere 9 olup, pistteki en yüksek boyuna eğim %1’dir. Burada ilk turu attıktan sonra Körfez sahil boyunca devam edecek yarış Harikalar sahilinden dönülerek yine Körfez Yarış pistinde son bir ‘’Zafer’’ turu atılarak tamamlanacaktır.
29-30 Haziran 2024 günleri spor ve eğlence ve en hızlı 10 K’a için yerini ayırt.
Bekliyoruz sporcu 😊

Yarış Kayıt Başlangıç Tarihi 29 Mart 2024
Yarış Kayıt Bitiş Tarihi 26 Haziran 2024
Kayıt Ücretleri
10 K
1. Dönem 350 TL 29 Mart – 9 Mayıs
2. Dönem 450 TL 10 Mayıs – 31 Mayıs
3. Dönem 550 TL 1 Haziran – 26 Haziran
Halk Koşusu
Kiraz Çocuk Koşusu

Organizatör Merhaba Sporcu
info@merhabasporcu.com
instagram @merhabasporcu
linkedin https://www.linkedin.com/company/88022866/admin/feed/posts/
youtube https://www.youtube.com/channel/UCSQcEl8l3ygDvMs6IMq_P8g
Web Sitesi www.merhabasporcu.com
İletişim +90 535 578 61 23
Kiraz Koşusu İnstagram @kirazkosusu

Parkur
https://www.strava.com/routes/3208375009687672300
 

Yarış Kiti Teslimi
Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz. Numara ve yarış kiti dağıtımı koşu öncesi cumartesi ve pazar günü gerçekleşecektir.
Emanet Eşya Bırakma
Körfez yarış Pistinde oluşturulacak emanet eşya bırakma alanı saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını bırakmaları için hazır olacaktır.
Zaman Sınırı
Yarış parkuru için zaman sınırı 2 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilecektir.
Yarış Parkuru için zaman sınırı olan 2 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.
Toplama Aracı
Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.
Diskalifiye
Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.
Tasnif
Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.
Su İstasyonları
Başlangıç Noktasından 3. Km ve 7. Km de su istasyonları bulunacaktır.
Sonuçlar
Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar www.merhabasporcu.com internet sitesinden yayınlanacaktır.
Sonuçlar aşağıdaki kategoriler üzerinden değerlendirilecektir:
Erkek / Kadın Genel Klasman
Erkek / Kadın 35-39
Erkek / Kadın 40-44
Erkek / Kadın 45-49
Erkek / Kadın 50-54
Erkek / Kadın 55-59
Erkek / Kadın 60-64
Erkek / Kadın 65-69
Erkek / Kadın 70+
Parkuru zamanında tamamlayan tüm sporcularımıza anı madalyası verilecektir.
Önemli Konular 😊
Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Körfez Kiraz Koşusu Organizasyonu kapsamında tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.
Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir. Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.
Sağlıklı ve keyifli bir yarış dileriz sporcu!