10K YARIŞ PARKUR BİLGİSİ

Tarih                                                                 5 Kasım 2023 Pazar                                                                                                          
Saat 10:00
Start Noktası Kuşadası El Heykeli
Check Point 3 adet – 2.5km, 5km, 7.5km


5K YARIŞ PARKUR BİLGİSİ

Tarih                                                                 5 Kasım 2023 Pazar                                                                                                          
Saat 10:00
Start Noktası Kuşadası El Heykeli
Check Point 1  adet – 2.5km


El Heykeli'nin bulunduğu İsmail Cem Dostluk ve Barış Meydanı'ndan start alacak olan yarışlar; sahilden Feribot Limanı, Tarihi Kuşadası Surları ve Güvercin ada yanından geçerek, Güvercin ada Caddesi üzerinden devam edecek. Kadınlar Denizi Caddesi bağlantı noktasından dönüş yapılacak. Dönüşte başlangıç noktası ve Kuşadası Marina geçilerek, Suhan 360 Hotel hizasından dönüş yapılacak ve yarışlar yine El Heykeli'nde son bulacak.

Start-Fınısg ve kit dağıtımı Kuşadası El Heykeli'dir.

 

 


 

 


• YAŞ SINIRLAMASI : 14 (ondört) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları "Taahhütname" ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 5 Kasım 2009 veya öncesi doğumlu olmalıdır. Taahhütname için bilgi@limitsensin.org adresinden bize ulaşınız. 16(onaltı) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları "Taahhütname" ile sadece 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 5 Kasım 2007 veya öncesi doğumlu olmalıdır. Taahhütname için bilgi@limitsensin.org adresinden bize ulaşınız. 18(onsekiz) yaşını doldurmuş olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

•  DİSKALİFİKASYON  :   Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.

•  TASNİF  : Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.

•  KATEGORİZASYON : 10K ve 5K için E/K ilk üç sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir. 10K kategorisinde E/K -30, E/K 30-39, E/K 40-49, E/K 50-59, E/K 60+ yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır.

•  GENEL YARIŞ KURALLARI : Limit Sensin Aydın Koşusu yarış ve güzergah kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir. Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz.

Numara ve yarış kiti dağıtımı koşu öncesi Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir.

*  ÖNEMLİ : Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Limit Sensin Aydın Koşusu’nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir. Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.