ETKİNLİK HAKKINDA
Skyrunner World Series resmi yarışı olarak koşulacak Sagalassos Sky Ultra ülkemizin dünya serilerindeki tek Türk yarışıdır.

Psidia krallığının başkenti olan Sagalassos dağ yamacında kurulmuş dönemin en önemli yerleşim yerlerinden biridir. Antik kent görenleri büyüleyen tarihi yapılarıyla ve çeşmesi ile ünlüdür. Burdur'un Ağlasun ilçesindeki Sagalassos, Isparta Havaalanına 60dk ve Antalya Havaalanına 90dk uzaklıktadır.

OA çatısı altındaki altıncı markamız Sagalassos Sky Ultra ile ülkemizde skyrunning sporunun gelişimine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Etkinlik ülkemizde düzenlenen az sayıdaki skyrunning yarışlarından biridir. Akdeniz'in güzel havası ve özgün kültürüyle özel bir deneyim sunuyoruz. Antik bir kentin içinden geçip dağın zirvesine ulaşan ender yarışlardan biriyiz.

HİKAYEMİZ
OA (Oryantiring Akademi) bahar ekinoksunda (21 Mart 2015) kuruldu. 400'ün üzerinde antrenman ve etkinlik düzenleyen ekibimiz aynı zamanda aktif sporculardan oluşuyor. Oryantiring branşında ülkemizin ilk markası olan OA, ulusal ve uluslararası birçok organizasyonel faaliyet yürütmektedir. OA kurulduğu günden bu yana eğitim etkinlikleri düzenlemekte ve kurumsal eğitimler vermeye devam etmektedir. Oryantiring ile başlayan hikayemiz Macera Yarışları, Takım Çalışması, Outdoor Antrenmanları ve Koşu etkinlikleriyle büyüyerek devam ediyor.


06.11.24

17:00 Etkinlik Merkezi Açılış

17:00 Açılış Töreni (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış


07.11.24

10:00 Etkinlik Merkezi Açılış

20:00 KAS Teknik Toplantı (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış


08.11.24

10:00 Etkinlik Merkezi Açılış

16:00 KAS Servis Kalkış (EC)

17:15 KAS Malzeme Kontrolü (KR)

18:00 KAS Start (KR)

19:00 SSM Teknik Toplantı (EC)

20:00 Atlet Presentasyonu (EC)

21:00 SSR Teknik Toplantı (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış


09.11.24

06:00 Etkinlik Merkezi Açılış

06:00-08:00 Servis Dönüşleri (AG)

06:45 SSM Servis Kalkış (EC)

07:30 SSM Malzeme Kontrolü (AG)

07:45 SSR Servis Kalkış (EC)

08:00 KAS Parkur Kapanışı

08:00 SSM Start (AG)

08:30 SSR Malzeme Kontrolü (AG)

09:00 SSM Start (AG)

13:00-19:00 Servis Dönüşleri (AG)

16:00 SSR Parkur Kapanışı

18:00 SSR Parkur Kapanışı

18:00 STR Teknik Toplantı (EC)

19:00 Ödül Töreni (EC)

20:00 Etkinlik Yemeği (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış


10.11.24

06:00 Etkinlik Merkezi Açılış

08:00 STR Servis Kalkış (EC)

09:05 Saygı Duruşu (AG)

09:30 STR Start (AG)

09:30 AFR Servis Kalkış (EC)

09:45 AKR Servis Kalkış (EC)

11:00 AFR Start (AG)

11:30 AKR Start (AG)

12:00 AKR Parkur Kapanışı

12:00 AFR Parkur Kapanışı

13:30 STR Parkur Kapanışı

11:00-14:00 Servis Dönüşleri (AG)

15:00 Ödül Töreni (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış


11.11.24

06:00 Etkinlik Merkezi Açılış

17:00 Kapanış Töreni (EC)

22:00 Etkinlik Merkezi Kapanış

 

 

SAGALASSOS SKY ULTRA KAYIT VE KATILIM ŞARTLARI

Sagalassos Sky Ultra; merkezi, Seyyah Sk No:27/1 Emirgan Sarıyer/İstanbul adresinde bulunan “Organizatör” olarak adlandırılan, Abdullah Özdemir - Oryantiring Akademi tarafından, iş birliği ortaklarının ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle, yerel olarak barındırılır ve düzenlenir.

1. UYGUNLUK

Katılımcılar, Sagalassos Sky Ultra kaydolarak Katılım Şartlarını kabul ve beyan etmiş olur.

Bu bağlamda:
1.1- 6 Kasım 2006 ve öncesi doğumlu, yeterli sağlık koşullarına sahip erkek ve kadın koşucular 5K parkurunda; 6 Ekim 2003 ve öncesi doğumlu, yeterli sağlık koşullarına sahip erkek ve kadın koşucular 15K parkurunda; 6 Ekim 2001 ve öncesi doğumlu, yeterli sağlık koşullarına sahip erkek ve kadın koşucular yarışabilir. Organizatör gerekli gördüğü durumlarda sağlık raporu ve/veya yaş prosedürlerine göre taahhütname talep edebilir.
1.2- Yukarıdaki yaş sınırları, izin verilen tekerlekli sandalyedeki katılımcılar için de geçerlidir. İzin almadan kayıt yapan katılımcıların çıkışına izin verilmeyebilir.
1.3- Katılımcıların ulusal ya da yerel kanunlar nedeniyle, Sagalassos Sky Ultra’ya katılmalarına izin verilmemesi halinde, organizatör sorumlu olmayacaktır.
1.4- Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.
1.5- Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir. Kimlik bilgileri Türkiye Atletizm Federasyonu, Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı, Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili kamu kuruluşları ile de paylaşılabilir.
1.6- Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkını saklı tutar. Böylesi bir durumda; katılımcılara, www.sagalassosskyultra.com sayfasından bilgi verilecektir. Kontenjanların dolması durumunda kayıtların belirtilen tarihten önce kapatılabilir.
1.7- Özel kategori yarışlarının mevcut olduğu hallerde; Organizatör, www.sagalassosskyultra.com’da zamanında duyurulacak şekilde, minimum ve maksimum katılımcı sayısı belirleme hakkını saklı tutar.
1.8- Sagalassos Sky Ultra sadece Organizatörün takdiriyle koşulacaktır. Organizatörün etkinlik ile bağlantılı bütün konularla ilişkili kararı nihaidir ve hiçbir yazışmaya girilmeyecektir.

2. KAYIT VE KATILIM

2.1 Sagalassos Sky Ultra‘ya kayıt olmak ve etkinlikle ilgili tüm bilgilere ulaşmak için www.sagalassosskyultra.com adresine başvurulur. Kaydınızda bulunan irtibat bilgileri, gerekli güncellemeleri size bildirmek için kullanılacaktır.
2.2 Aşağıda bulunan veriler www.sagalassosskyultra.com ‘daki listelerde ve sonuçlarda yayınlanacaktır. (Ad, soyad, uyruk, yaş grubu, kulüp/şirket bağlantısı (tam belirtilmişse)). Etkinliklerin başlangıç listelerinin ve sonuçlarının yayınının zamanı ve yeri www.sagalassosskyultra.com ‘da duyurulacaktır.
2.3 Sagalassos Sky Ultra‘ya katılma hakkı kişiseldir, yarış numaraları ve katılım hakları devredilemez.
2.4 Sagalassos Sky Ultra öncesi, herhangi bir anda, katılımcı etkinlikten çekilebilir. Etkinlikten çekilmeye karar verilmesi halinde, mücbir sebebiniz olsa dahi, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı bir başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır.

3. KAYIT ÜCRETİ VE ÖDEME YÖNTEMLERİ

3.1 Sagalassos Sky Ultra‘ya katılım, www.sagalassosskyultra.com ve/veya diğer etkinlik satışı yapan adreslerden, kredi kartı ve banka kartı seçenekleriyle sağlanabilir. Ödemelerin içeriğinde tüm vergi ve harçlar bulunmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra kayıt tamamlanmış olacaktır. Kredi kartı ve banka kartı ile yapılan ödemeler yerel yazılı hukuka tabi olarak bağlayıcı, ertelenemez, takas edilemez, devredilemez, geri ödenemez olur. Organizatörün herhangi bir sebeple ya da sebepsiz olarak etkinliği iptal etmesi, tarihi, şehri, parkuru veya yarış kilometrelerini ya da konumunu değiştirmesi sebepleri ile etkinliğe katılınmaması durumunda hiçbir sebeple Kayıt Ücreti geri ödenmez. Ödeme başarıyla yerine getirildikten sonra, Organizatör ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca bu Katılım Şartları’nı temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu katılım şartları oluşturur.
3.2 Organizatör, Kayıt Dönemi sırasında Kayıt Ücreti’ni herhangi bir sebeple yerel olarak ayarlama ve değiştirme hakkını saklı tutar.
3.3 Sagalassos Sky Ultra‘ya katılan Katılımcı’nın hiçbir sebep ile katılım için girilen yolculuk masrafları ve diğer masrafları karşılanmayacaktır. Organizatör’ün yapabileceği değişiklikler veya iptaller ile alakalı, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacak, şikâyet veya dava konusu yapılamayacaktır.
3.4 Kayıt ücretinin yegâne karşılığı Yarış Numarası ve Sagalassos Sky Ultra’ya Katılma Hakkı’dır.
3.5 Yarışın birincisine ödül verip vermeme konusunda tek ve nihai karar Organizatör’ündür. Ödül vermek isterse; ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir. Organizatör’ün Sagalassos Sky Ultra ile bağlantılı bütün ödüllerle ilişkili kararı nihaidir.
3.6 Kazanan katılımcı, Organizatör’ün talimatları uyarınca ve Organizatör tarafından bildirim zamanında belirtilen süre (yarışın bitim tarihinden sonraki ilk 7 gün) içinde ödülünü almazsa, ödülden feragat etmiş olacaktır ve Organizatör, bir alternatif galip belirleme hakkını saklı tutar.
3.7 Herhangi bir şekilde ücretsiz kayıt olma hakkı ile yarışa kaydını yaptırmış kişilerin yarışa katılmaması halinde oluşacak maddi ve manevi zararları organizatör’e ödemekle yükümlü olduğunu kabul eder.

4. ORGANİZATÖRÜN KATILIM ŞARTLARINI DEĞİŞTİRME VE DİSKALİFİYE ETME HAKKI

4.1 Organizatör Katılım Şartları’nı değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler www.sagalassosskyultra.com ‘da yayınlanacaktır.
4.2 Organizatör; kendisi dışındaki herhangi bir nedenle, Sagalassos Sky Ultra’nın yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, Sagalassos Sky Ultra‘yı iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, Etkinlik’in tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya Etkinlik ile bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkını saklı tutar. Terör, halk ayaklanması, genel yas veya ciddi terör riskleri sebebi ile organizatör yarışı iptal edebilir veya tarih, güzergâh değiştirebilir.
4.3 Sagalassos Sky Ultra sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, Katılımcı’yı bu Katılım Şartları’na uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; Etkinlik’te, Etkinlik öncesinde ya da Etkinlik ile ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatör’ün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada Organizatör’ü veya Etkinlik’i suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ya da yarış etiketiyle yarışması, başka bir kişiye atanmış ya da başka bir etkinliğin resmi numarası ya da yarış etiketiyle yarışması, resmi bir numarayı ya da yarış etiketini başka bir kişiye iletmesi, bu numara ya da etiketi başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, yarış sırasında Etkinlik’e kaydolmamış bir kişiye tavşan atletlik yaptırması ve sağlık, güvenlik sebepleri dahil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar. Kazanan bir Katılımcı’nın diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen Katılımcı’ya geri ödeme yapılmayacaktır. Bir Etkinlik’ten diskalifiye edilmiş bireylerin adı resmî sonuçlardan çıkarılacaktır.

4.4 Organizatör katılımcının önceki yarış kayıtlarına istinaden kayıt olduğu parkurda hazırlıksız olduğunu düşünerek alt parkurlara aktarabilir. Bu kontroller ITRA sisteminin resmi adresi olan itra.run adresi üzerinden yapılacaktır. Bu adreste katılımcıya ait profildeki eksikler organizatörü bağlamayacaktr.

5. HAKLARIN VERİLMESİ

5.1 Organizatör ya da yetki verebileceği üçüncü taraflar, Etkinlik’ten ses kayıtlarını, video kayıtlarını ve fotoğrafları yakalama ve kullanma; isminizi, görüntünüzü, sesinizi, performansınızı ve biyografi malzemenizi herhangi bir amaç için (ticari, pazarlama, tanıtım, haber ya da başka türlü olsun) bütün ortamlarda, sonsuza kadar, yerel yazılı hukuka göre, kullanmak hakkına sahip olacaklardır.
5.2 Organizatör; Etkinlik ile ilgili elinde bulunan tüm görsel ve işitsel doneleri, radyo, televizyon, sinemalar, etkinlikler, veri taşıyıcıları ya da herhangi bir ortamda ve dünya çapında kullanma, yayınlama, görüntüleme, gösterme, çoğaltma ve/veya halka sunma imkanına sahip olacaktır. Organizatör görsel ve işitsel donelerde tadilatlar yapma, aralar verme, kesimler yapma ya da başka değişiklikler yapma ve bu tadil edilmiş görsel ve işitsel doneleri kısıtlama olmadan kullanma hakkına sahip olacaktır. Organizatör; verilmiş hakları, herhangi bir üçüncü tarafa devretme iznine sahiptir. Etkinlik’te bir Katılımcı olarak adınızın geçmeyebileceğini kabul edersiniz ve Etkinlikle ilişkili herhangi bir mecrada görünmenizden mali bir kazanç elde etmeyi beklemezsiniz. Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, Organizatöre bu görsel ve işitsel doneleri, yukarıda ayrıntıları verilen koşullarda, kullanma hakkı verirsiniz. Bu kapsamlı hak atamasının yegâne karşılığı, Sagalassos Sky Ultra‘ya katılma ve onu kazanma şansı yakalamak olacaktır.
5.3 Katılımcı, Organizatör’ün (bağlı şirketleri ve ortakları dâhil) kayıt verilerini, yerel yazılı hukuk uyarınca, sınırlamalara tabi olarak, Sagalassos Sky Ultra ile ilişkili olarak tanıtım, ticaret ve/veya pazarlama amaçlarıyla kullanma izni olduğunu kabul eder.

6. BİLGİLERİN TOPLANMASI VE VERİ KORUMA

6.1 Aşağıdaki “Kişisel Veriler” Katılımcı’nın ismiyle beraber bağlantılı olarak tutulan bütün verileri tarif eder. Bu vesileyle Sagalassos Sky Ultra ile bağlantılı olarak Katılımcı girilen Kişisel Veriler’in doğru ve güncel olduğunu onaylamış olur.
6.2 Organizatör dünya çapında çalıştığı için; kişisel bilgileri, bütün ilgili veri koruma düzenlemelerine uygun olarak, ikamet ülke dışındaki başka ülkelere aktarabilecektir. Kişisel Veriler sadece Sagalassos Sky Ultra ile bağlantılı amaçlar için gerekli olan süre boyunca kullanılacaktır. Bu süre ödülleri dağıtmak ya da vergiyle ilişkili veya diğer yasal araştırmaları yerine getirmek için Sagalassos Sky Ultra’nın tamamlanmasından sonraki bir süreyi de kapsamaktadır.
6.3 Kazanan Katılımcı’dan, Sagalassos Sky Ultra ile ilişkili makul promosyon faaliyetlerinde yer almaları istenecektir.
6.4 Organizatör ve yüklenicileri, sizinle Uluslararası Sagalassos Sky Ultra veya Koşusu ile ilişkili olarak e-posta, telefon ya da başka yollarla irtibat kurabilir. Katılımcı’nın herhangi bir anda bu Kişisel Veriler’in tamamen ya da kısmen değiştirilmesini ve/veya silinmesini isteme hakkı vardır. Böyle bir durumda Organizatör bu verilerin uygun olan en kısa sürede silinmesini temin edecektir.
6.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Çip ve/veya koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinlik katılımı imkânsız hale gelir böyle bir durumda gerçekleşmeyen katılımlar için organizatör sorumluluk kabul etmez, katılım bedeli iade edilmez.
6.6 Diskalifiye durumunda, Organizatör’ün bu durumu yayınlama yükümlülüğü yoktur.
6.7 Katılımcı tamamen kendi sorumluluğuyla Sagalassos Sky Ultra’ya katılımıyla ilgili olarak, fiziksel kondisyonunu belirler ve Organizatör, Katılımcı’nın herhangi bir tıbbi/sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.
6.8 Yarış kategorileri ile ilgili tüm seçimler Katılımcı’nın sorumluluğundadır ve Organizatör’ü bağlamaz. Bir Katılımcı’nın, Sagalassos Sky Ultra ile ilgili eylemleri yerine getirirken kendini sakatlaması halinde Organizatör sorumlu değildir. Organizatör, gerekli gördüğü hallerde, Katılımcı’yı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda Katılımcı’ya uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek masraflar, Organizatör’ün sorumluluğunda değildir ve Katılımcı tarafından karşılanır.
6.9 Kayıt Dönemi süresince, Organizatör yeni yarış parkurları ekleme, mevcut parkurlarda değişiklikler yapma ve parkurlarla ilgili yeni bilgiler açıklama hakkını saklı tutar. Organizatör’ün parkurlarla ilgili olarak sağladığı her türlü bilgi, özel olarak bilgi amacına hizmet eder ve Organizatör üzerinde bağlayıcı bir etkiye sahip değildir.
6.10 Organizatör’ün ve Yarış Personeli’nin talimatlarına uymak zorunludur. Etkinlik’in düzgün gidişatını rahatsız eden ya da Katılımcılar’ın güvenliğini tehlikeye atan riayetsizlik olması halinde, Organizatör herhangi bir anda ilgili kişiyi Etkinlik’ten yasaklama ve/veya diskalifiye etmeye yetkilidir. Sağlık personeli; katılımcılarla ilgili karar verme tasarrufuna sahiptir. Katılımcı ile ilgili hiçbir neden hiçbir şekilde organizatörün sorumluluğu olarak kabul edilmeyecektir. Katılımcı, yaralanma vb durumlarda, Organizatör’ün, Yarış Personelinin ya da iş birliği Ortakları’nın hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmeyeceklerini teyit eder. Katılımcı’dan kaynaklanan bir zarara uğraması halinde; Organizatör’ün, tüm yasal hakları saklı tutulacaktır.
6.11 Organizatör yarış ile alakalı km. farklılıkları yaratabilir, koşunun mesafelerini ve bu şekilde nevini, koşunun temsil edildiği ilgili federasyonu değiştirebilir. Katılımcı’nın ve diğer herkesin iyiliği için Organizatör’ün yarışma ve güvenlik kurallarına uyulması zorunludur. Organizatör veya Yarış Personeli herhangi bir anda Katılımcı’nın katılımını reddedebilir. Organizatör; kendisi dışındaki hiçbir sebepten dolayı, Katılım Şartları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirememesi ya da geç yerine getirmesi halinden sorumlu tutulamayacaktır. Organizatör tamamen kendi takdiriyle, Etkinlik Alanı’nda park etme, depolama, kıyafet değiştirme ve/veya temizlik tesisleri sağlayabilir. Fakat bu tesislerin kullanımı, özel olarak Katılımcı’nın sorumluluğundadır ve Organizatör bu tesislerin kullanımından doğan kayıp ya da zararlardan sorumlu olmayacaktır.
6.12 Sagalassos Sky Ultra ile ilgili tüm resmi prosedürler; sadece etkinliğin yapıldığı şehrin mahkemelerinin özel yetki alanına tabi olacaktır.
6.13 Sagalassos Sky Ultra ile ilgili tüm resmi kurumlarda gelebilecek ek lisans bedelleri ve/veya sporcu sigorta bedeli gibi ilave ücretler ödenmiş veya ödenecek kayıt bedeline dahil değildir. Federasyon ve/veya ilgili resmî kurumların talep edeceği bedeller ilaveten ödenir. Organizatör’ün sorumluluğunda değildir ve Katılımcı tarafından karşılanır.
6.14 Organizasyon Yapımcısı’nın, yarış günü koşullarının güvensiz olduğuna karar vermesi halinde, yegâne takdir yetkisine haiz olarak erteleme ya da iptal kararı vereceğini kabul ve taahhüt ederim. Etkinlik’in, doğal afetler (rüzgâr, ağır yağmur, yağmur, dolu, fırtına, hortum, deprem de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan), terör olayları, olağanüstü hal, yangın, grev tehdidi ya da grev durumu, iş gücü sıkıntıları, işlerin durdurulması, ayaklanma, savaş, kamu ayaklanması, sel, kaçınılmaz can kaybı, yarış güzergahı koşulları veya Organizasyon Yapımcısı’nın kontrolünün ötesinde ya da yerel yönetimlerin talebiyle cereyan eden herhangi bir sebeple ertelenmesi ya da iptali durumunda, Organizasyon Yapımcısı’nın, Etkinlik ile bağlantılı Katılım Ücreti ve diğer masrafları geri iade etmeyeceğini Katılımcı kabul eder.
“Toplam 6 ana madde ve alt maddeleri ile bir bütün olan, Sagalassos Sky Ultra‘ya Kayıt ve Katılım Şartları’nı özgür iradem ile okudum. Yazım punto ölçülerinin ve yazım dilinin net ve anlaşılır olduğunu, Kayıt ve Katılım Şartlarında yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.”