Scarpa Aladağlar Epic Trail 4-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında çok etaplı bir yarıştır. Ultra Trail'den daha fazlası olan Scarpa Aladağlar Epic Trail 5 farklı etaptan oluşmaktadır.

Scarpa Aladağlar Epic Trail 4-7 Temmuz 2024 tarihleri arasında 4 farklı parkurdan oluşmaktadır. 125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün süren çok etaplı yarıştır

PARKURLAR

125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarış

125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarış   (RELAY)

55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon 

25K Scarpa Aladağlar Trail

13K Scarpa Aladağlar Keşif Koşusu

KONTENJAN

100 Kişi - 125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarış 

30 Takım  - 125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarış   (RELAY TAKIMI) (Takımlar 2 kişiden oluşur)

100 Kişi -55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon 

150 Kişi -25K Scarpa Aladağlar Trail

200 Kişi -13K Scarpa Aladağlar Keşif Trail

PROGRAM

Detaylı zaman programı önümüzdeki günlerde açıklanacaktır.

4 TEMMUZ 2024 PERŞEMBE


-Kamp alanına geliş (Demirkazık köyü TDF kamp alanı)

-Teknik toplantı ve Makarna partisi 

-Kit Dağıtımı

*125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarışa katılacak olan katılımcılar  teknik toplantıya katılmak zorundadır.

*125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etaplı yarışa RELAY TAKIMI olarak katılacak teknik toplantıya katılmak zorundadır.

*Organizasyon belirlenen zorunlu malzemeler Perşembe günü kontrol edilecek ve zorunlu malzemesinde eksik olan katılımcıya kiti teslim edilmeyecektir.

5 TEMMUZ 2024 CUMA

-125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 1. gün startı ( İlk gün 55km koşulacaktır)

- 55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon startı 

*125K Scarpa Aladağlar Epic Trail ve 55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon start noktası  Demirkazık köyü TDF kamp alanı mevkisidir. Finish noktası her iki parkur için finish Hacer Vadisi Aladağlar Milli Parkı ziyaretçi alanıdır. 55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon katılımcıları Hacer Vadisi Aladağlar Milli Parkı'ndan Demirkazık köyü TDF kamp alanı transferi yapılacaktır.

6 TEMMUZ 2024 CUMARTESİ

-125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 2. gün startı ( İkinci gün 45km koşulacaktır)

*125K Scarpa Aladağlar Epic Trail ikinci gün Hacer Vadisi Aladağlar Milli Parkı'dır. Finish noktası Demirkazık köyü TDF kamp alanı'dır. 

7 TEMMUZ 2024 PAZAR

-125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3. gün startı ( Üçüncü gün 25km koşulacaktır)

- 25K Scarpa Aladağlar Trail

-13K Scarpa Aladağlar Keşif Trail

- Ödül Töreni (Demirkazık köyü TDF kamp alanı)

*Pazar Günü start noktası Sarı Mehmet'in Yurdu mevkisidir.  Finish noktası Demirkazık köyü TDF kamp alanı mevkisidir. Start öncesi Demirkazık köyü TDF kamp alan'ından Sarı Mehmet'in Yurdu'na sporcular transfer yapılacaktır.

KATILIM ŞARTI/125K Scarpa Aladağlar Epic Trail ve 55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon

125K Scarpa Aladağlar Epic Trail/ 3 gün çok etap ve 55K Scarpa Aladağlar Ultra Marathon  katılımcıları için şartlar aşağıda belirtilmiştir.


Kontenjan sayısı 100 sporcudur. 

 1. 01.01.2023’den 01.07.2024 tarihine kadar 60 km ve üzeri yarış bitirmiş sporcular asil listeye alınır. 60 km yarış bitirme süresi 10 saatten kısa olmalıdır.Yarışa katılacak kişiler 7 kişilik yarış komitesi kararlarıyla belirlenecektir.
 2. 01.01.2023’den 01.07.2024 tarihine kadar 60 km ve üzeri yarış bitirmemiş sporcular yedek listeye alınır. 60 km ve üzeri yarış bitirmemiş sporcular 7 kişilik yarış komitesinden tarafından istenilecek belgeler doğrultusunda yedek listeye alınır.
 3. Komisyon tarafından onaylanan sporculara asil listeye alınacaktır.
 4. ITRA puanı erkeklerde 650, kadınlarda 550 olan üzeri olan koşucular direk olarak asil listeye alınır.

125K Scarpa Aladağlar Epic Trail Relay Takım 

Kontenjan sayısı 100 sporcudur. 

 1. Takım 2 sporcudan oluşmak zorundadır. 1.sporcu ilk gün etabını(5 Temmuz cuma günü/55km ) koşar. 2.sporcu ikinci gün etabını(6 Temmuz Cumartesin günü/45km )koşar. 3.gün etabını (25 km) her iki sporcu birlikte koşmak zorundadır. 
 2. Takım yarışında cinsiyet ve yaş kategorisi yoktur sadece genel klasman olarak değerlendirilecektir.
 3. 01.01.2023’den 01.07.2024 tarihine kadar 60 km ve üzeri yarış bitirmiş sporcular asil listeye alınır. 60 km yarış bitirme süresi 10 saatten kısa olmalıdır.Yarışa katılacak kişiler 7 kişilik yarış komitesi kararlarıyla belirlenecektir
 4. 01.01.2023’den 01.07.2024 tarihine kadar 60 km ve üzeri yarış bitirmemiş sporcular yedek listeye alınır. 60 km ve üzeri yarış bitirmemiş sporcular 7 kişilik yarış komitesinden tarafından istenilecek belgeler doğrultusunda yedek listeye alınır.
 5. Komisyon tarafından onaylanan sporculara asil listeye alınacaktır.
 6. ITRA puanı erkeklerde 650, kadınlarda 550 olan üzeri olan koşucular direk olarak asil listeye alınır.


TRANSFER VE DENEYİM HİZMETİ

 • Herhangi bir parkurunda koşmak isteyen ancak etkinliğin genel akışında olmak isteyen katılımcıların hizmet bedeli için bilgi@aladaglarepictrail.org adresine  mail atabilirsiniz.


Örnek: 7 Temmuz günü 25KM etabına kayıtlı olan ve  4 Temmuz Perşembe günü dahil olmak isteyen katılımcılar hizmet bedeli için organizasyonlar iletişime geçebilir.

YAŞ KATEGORİSİ

 • Yaş grupları 39 yaş ve altı, 40-49 yaş, 50 yaş ve üstü olarak belirlenmiştir.(13K parkurunda yaş kategorisi yoktur. Sadece genel klasmanda değerlendirilecektir.)
 • Genel klasmanda dereceye girenlere yaş gruplarında ödül verilmez. 

 

GENEL KURALLAR

 • Çadır ve kamp malzemelerini kişi kendi getirmek zorundadır, finish noktası beslenmelerini sporcuya aittir.Kişiler çadır kurulumunu ve beslenmeyi kendileri yapacaktır.
 • 125KM tek başına koşan sprocular için özel tasarım Scarpa Aladağlar Epic Trail finisher verilecektir
 • Sağlık Raporu 13K Aladağlar Keşif Koşusu hariç tüm parkurlar için geçerlidir.
 • Tüm parkurlar için 60 yaş ve üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılabilirler. Komisyon uygun görmediği takdirde EKG ve Kardiyologdan alınmış sağlık raporu olsa bile yarışma katılım izni vermeyebilir.
 • Koşuya sadece kayıtlı sporcu katılabilir.
 • Kayıt olduktan 7 gün sonra yapılan iadeler %30 kesinti ile yapılır. (31 Mayıs önce yapılan iade talepleri için geçerlidir.)
 • 31 Mayıstarihinden sonra yapılan iade taleplerinde kayıt ücreti iade edilmemektedir.
 • 31 Mayıs tarihi itibariyle parkur değişikliği yapılamaz
 • İade edilebilir kayıt ücreti ile kayıt yaptırmış olan katılımcıların ücretleri 31 Mayıs 2024 tarihine kadar iptal edildiği takdirde kayıt ücreti %100 iade edilir. 
 • Yarışmaya katılamayacak katılımcı kitini etkinlik anında başka bir arkadaşı alabilir. Kargo ile gönderim yapılmayacaktır.
 • Ödül törenine katılamayan sporcunun ödülünü,bir başka arkadaşı imza karşılığında alabilir.Ödül töreninden sonra ödül gönderimi yapılmamaktadır. 
 • Sporcu lisansı olan sporcular için sağlık raporu zorunlu değildir.
 • İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır. Patika koşularının doğasında kaybolmak (yanlış yerde koşmak) vardır.
 • Organizasyon yarış öncesinde parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Yapılan değişiklikler yarış öncesinde yarışmacılara duyurulacaktır.
 • 18 yaşını doldurmamış katılımcılarımız Scarpa Aladağlar Epic Trail etkinliğine katılamaz.
 • Her katılımcı sadece kendisine ait feragatnamesini imzalamak zorunlu olduğu için kit dağıtım masasında katılımcı yalnızca kendisine ait kit çantasını alabilir.

DİSKALİFİKASYON

Araziye su şişesi veya çöp atan koşucu diskalifiye edilir. (3 koşucu tarafından su şişesi attığı şikayeti alınan sporcu diskalifiye edilir)

 • Herhangi bir ara noktadan geçmemek.
 •  Kestirme yol veya taşıt kullanmak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Zorunlu malzemelerinin organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.
 • Ara noktalar haricinde destek almak.
 • Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez. 

*Gps,gps'li saat  veya gps uygulaması olan telefon bulundurmak ve parkuru yüklemek zorunludur.(13km-25km hariç)