Summer Run İstanbul
(Race of P.B.)

Türkiye’nin En hızlı parkurunda en iyi dereceni yapmaya hazır ol.
Şaşkınbakkal – Maltepe - Şaşkınbakkal

İstanbul’un en popüler etkinlik alanında, Türkiye’nin en hızlı parkurunda 5k-10k ve paten yarışı.
Koşucular tarafından en çok talep edilen, kişisel en iyi derecelerini geliştirebilecekleri Caddebostan sahil hattından gidiş dönüş olmak üzere 10km lik parkurda Summer Run İstanbul 30 Temmuz sabah 08.00’da başlayacak.

Çipli ölçüm sistemi kullanılarak her 2,5 km de bir kurulacak cp noktalarıyla detaylı dereceleri sporculara en iyi derecelerini detaylı analiz etme fırsatı da sunacak.

P.B. yaptıktan sonra etkinlik alanında RnB parti ve konser de eğlenirken, plaj voleybolu takımınla turnuvaya katılabilirsin. Sponsor alanlarında yeni lezzetler ve ürünleri deneyimleyebilirsin.

Summer Run İstanbul STATÜ
1. Yarışma TAF Yarışma Talimatına, WA, WMA yarışma teknik kurallarına ve bu statüde belirtilen özel hükümlere uygun olarak organize edilecektir.
2. Yarışma; yabancı katılımcılara açık olacaktır. Kayıt yaptırırken yabancı uyruklu katılımcıların pasaportlarını ibraz etmeleri ve sağlık raporlarını teslim etmeleri gerekmektedir.
3. Yarışmalar Kadın ve Erkeklerde yapılacaktır.
4. Yarışmalarda uygulanacak yaş kategorileri aşağıda belirtilmiştir.
Büyük Kadınlar : 2005 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular.
Büyük Erkekler : 2005 doğumlu ve daha büyük yaştaki sporcular.
MASTERLER
KADINLAR – ERKEKLER
25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65+
5. Etkinlik 18 Yaş üstü tüm bireylerin katılımına açıktır. 65 yaş üstü katılımcılar, EKG ve Kardiyologdan almış oldukları sağlık raporuyla yarışmaya katılabilirler. Tüm Sorumluluk katılımcıya aittir.
6. Yarışma Katılım Ücretleri
*30.05.2023 – 04.06.2023 350 TL
*05.06.2023 – 30.06.2023 420 TL
* 01.07.2023 – 12.07.2023 500 TL
Olarak düzenlenmiştir.
7. Şirket Kategorisinde katılım sağlayacak şirketlerin kayıtları sadece mail üzerinden toplu şekilde yapılacaktır.
a) Katılımın gerçekleşebilmesi için, katılımcının başvuru bölümünden gerekli formu doldurması ve katılmak istediği kategoriye ait katılım ücretini yatırmış olması gerekir.
b) Yarışmacı katılım formunu doldurup katılım ücretini ödedikten sonra kaydı tamamlanır ve etkinlik kurallarını kabul etmiş sayılır.
c) Katılımcıların yarış boyunca üzerlerinde taşımakla yükümlü oldukları göğüs numaraları, yarıştan 1 gün önce (15.07.2023) 14.00 - 18.00 saatleri arasında Şaşkınbakkal Etkinlik Alanı’nda kurulacak kayıt masasından dağıtılacaktır.
a) Organizasyon ekibi ve hakemler yarışın herhangi bir noktasında sporcunun sağlığı ile ilgili riskli bir durum görmesi halinde koşucuyu yarış dışı bırakma hakkına sahiptir.
b) Kayıt yaptırmış olan sporcuların yarışa katılımları kendi sorumluluğundadır. Yarışa gelmeme durumunda ya da kayıt iptali talebinde katılım ücretleri iade edilmez.
8. Kayıt yaptıran sporcular, yarış start saati öncesi yarışmacı kitlerini almakla yükümlüdür. Etkinlik bittikten sonra herhangi bir şekilde kit dağıtımı/gönderimi yapılmayacaktır.
a) Organizasyona katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Organizatör firma her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, kayıp eşyalar ya da başka araç / gereçler de dâhildir. Katılım belgelerinin ulaşmasıyla tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.
b) Bununla birlikte TAF (Türkiye Atletizm Federasyonu) özel yol yarışları talimatı gereğince yarışmaya katılan tüm sporcular yarış süresi boyunca Federasyon tarafından sigortalanır. Sigorta bedelleri organizatör firma tarafından karşılanır.
a) Göğüs numarasının ve çipinin başka kişilere devredilmesi, diskalifiye nedenidir.
b) Yarış güzergâhından çıkılması veya güzergâhın değiştirilmesi yarışmacının diskalifiye edilmesine neden olur.
9. Organizatör Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar
10. Organizatör; herhangi bir nedenle, Summer Run İstanbul etkinliğinin yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, koşuyu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.
Toplumsal olaylar, afetler ve öngörülemeyen krizler neticesinde; ilgili makamların talimatlarıyla tarih, yer, güzergah, kilometre ve kategori değiştirilmesi durumlarında;
Etkinlik iptal edilirse; kayıt ücretleri organizatöre ait başka bir etkinlik biletiyle değiştirilir.
11. Etkinlik ertelenirse; organizatör herhangi bir ücret iadesi gerçekleşmez. Bu konu organizatörün saklı hakkıdır.
12. Organizatör, kayıt dönemi sırasında kayıt ücretini herhangi bir sebeple yerel olarak değiştirme hakkını saklı tutar.
13. Summer Run İstanbul etkinliğine katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Organizatörün, yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.
14. Organizatör, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir.
15. Organizatör tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı Katılım Şartlarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatörün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada organizatörü veya organizasyonu suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.
16. Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.
17. Bir katılımcının; Summer Run İstanbul sırasında kendini sakatlaması halinde, Organizatör sorumlu değildir. Organizatör; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.
18. Start öncesi yedek kıyafet çantası olarak sadece organizasyonun verdiği çanta etkinlik alanından teslim alınacaktır. Çanta içeriğinde cep telefonu, araç anahtarı, değerli eşyalar kabul edilmeyecektir. Koşu Sonrası yedek kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.
19. Yarışmacılar yarış boyunca organizasyon tarafından işaretlenen parkurda koşacaklardır.
20. İşaretleri takip ederek parkurda koşmak yarışmacının sorumluluğundadır.
21. Organizasyon yarış öncesinde yarışmacıları bilgilendirerek parkurda değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Her katılımcı kayıt olmaları durumunda; organizatörün belirttiği 21 maddelik bu kurallara ve hükümlere uymayı kabul ettiğini beyan etmiş sayılır. Kurallar haricinde herhangi bir talepte bulunamaz.
Engelli Katılımcılar; Raporlarıyla birlikte info@dustevent.com adresinden başvurularını yapabilirler.
Organizatör de kurallarda yazan maddelleri katılımcıların kayıt olmalarıyla taahhüt etmiş sayılmaktadır. Organizatör tüm katılımcılara karşı kurallar dahilinde yükümlülüklerini yerine getirmeyi kabul etmiştir sayılır.