22 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak olan ‘’ Uludağ Premium Ultra Trail ‘’ patika koşusu, Uludağ ve çevresinin muhteşem doğası ve yerel dokusu ile teknik yapısını birleştirerek tüm koşuculara unutamayacakları bir yarış sunmayı amaçlamaktadır.

100K, 66K, 30K, 16K ve 6K etapları ile her seviyeden yerli ve yabancı sporcuyu ağırlayacak olan etkinlikte koşucular, Zeyniler, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, Buzul Göletler, Uludağ Zirve, Softaboğan Şelalesi, Bakacak, Kurbağakaya ve Sarıalan gibi Bursa’nın önemli ve değerli lokasyonlarından geçerek hem zorlu hem de keyifli bir yarış tecrübe etmiş olacaklardır.

KATILIM ŞARTLARI: Uludağ Premium ultra patika koşusu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. 100K, 66K, 30K ve 16K katılımcılarının 22 Temmuz 2023 tarihinde geçerli (6 aydan eski olmayan sağlık raporu kabul edilir.) ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir.

YARIŞ KAYIT BİLGİLERİ: Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar uludagultra.com internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 12 Temmuz 2023 saat 20:00’dır. Parkur değişiklikleri için son tarih 12 Temmuz 2023 saat 20:00’dır.Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

KAYIT ÜCRETLERİ

YARIŞ 01.01.2023

22.06.2023

23.06.2023

12.07.2023

UPUT100K 950 TL 1070 TL
UPAT66K 800 TL 920 TL
UPGET30K 600 TL 720 TL
U16K 400 TL 520 TL
U6K 350 TL 470 TLKoşuya katılmak için kayıt ücretinin kayıt esnasında Visa veya MasterCard kredi kartı ile ödenmiş olması gerekmektedir. Kesin kayıt listesinin oluşturulmasında kayıt ücretini ödemiş olan katılımcılar dikkate alınacaktır.

Kayıt ücreti aşağıda listelenmiş olan maddeleri kapsamaktadır:
– Göğüs numarası
– Zaman ölçümü
– Koşu tişörtü
– Çanta
– Parkur boyunca ara noktalarda yiyecek ve içecek desteği
– Koşu sonrası yemek
– Koşuyu belirlenen süreler içinde bitiren katılımcılar için bitiren madalyası
– UPUT100K ve UPA66K parkurlarını başarı ile bitiren katılımcılar için bitiren yeleği

KOŞU STARTLARI:

YARIŞ TARİH / SAAT START NOKTASI
UU100K 22.07.2023 – 06:00 OTELLER BÖLGESİ
UA66K 22.07.2023 – 06:00 OTELLER BÖLGESİ
U30K 22.07.2023 – 07:00 OTELLER BÖLGESİ
U16K 22.07.2023 – 08:00 OTELLER BÖLGESİ
U6K 22.07.2023 – 09:00 OTELLER BÖLGESİ
Katılımcıların koşunun başlangıcından en geç 30 dk önce oteller bölgesinde yer alan başlangıç noktasında olması gerekmektedir.

YARIŞ GÜZARGAHLARI

ULUDAĞ PREMİUM ULTRA TRAIL 100K: Oteller bölgesinden başlayacak olan yarış sırasıyla Cennet Tepe, Kirazlı Yayla, Sarıalan, Tonoz Yayla, Zeyniler Köyü, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, buzul göletler bölgesinden Uludağ küçük zirve yaptıktan sonra tekrar Cennet Tepe üzerinden oteller bölgesinde finişe ulaşacaktır.
Arazi Yapısı: 2000m üzerinde değişen arazi yapısı ve single track geçişleri bulunan teknik bir parkurdur.

ULUDAĞ PREMİUM ADVANCED 66K: Oteller bölgesinden başlayacak olan yarış sırasıyla Cennet Tepe, Kirazlı Yayla, Sarıalan, Tonoz Yayla, Zeyniler Köyü, Cumalıkızık, Kürekli Şelalesi, Saitabat Şelalesi, buzul göletler bölgesinden Uludağ küçük zirve yaptıktan sonra tekrar Cennet Tepe üzerinden oteller bölgesinde finişe ulaşacaktır.
Arazi Yapısı: 2000m üzerinde değişen arazi yapısı ve single track geçişleri bulunan teknik bir parkurdur.

ULUDAĞ PREMİUM 30K: Oteller bölgesinden başlayacak olan yarış 1. Oteller Bölgesi üzerinden Cennet Tepe, Kirazlı Yayla, Sarıalan, Tonoz Yayla, Zeyniler Köyü, Kurbağakaya üzerinden Oteller bölgesinden finişe ulaşacaktır.
Arazi Yapısı: Patika, single track ve teknik işaretlemelerin dikkatle takip edilmesi gereken teknik bir parkurdur.

ULUDAĞ PREMİUM 16K: Oteller bölgesinden başlayacak olan yarış 1. Oteller Bölgesi üzerinden Sarıalan, Kurbağakaya ve Softaboğan Şelalesinden geçerek Oteller bölgesinden finişe ulaşacaktır.
Arazi Yapısı: Tamamı 2000m üzerinde geçen, Patika, single track ve teknik işaretlemelerin dikkatle takip edilmesi gereken teknik bir parkurdur.

ULUDAĞ PREMİUM 6K: Oteller bölgesinden başlayacak olan yarış 1. Oteller Bölgesi üzerinden Kurbağakaya tekrar oteller bölgesine ulaşarak son bulacaktır.
Arazi Yapısı: Tamamı 2000m üzerinde geçen, Patika, single track ve teknik işaretlemelerin dikkatle takip edilmesi gereken teknik bir parkurdur.

GÖĞÜS NUMARASI: Göğüs numaraları, gerekli şartlar yerine getirildiği takdirde her yarışmacıya ayrı ayrı verilir. Yapılması gerekenler; kimlik ya da pasaport ve zorunlu malzemeleri göstermektir. Yarış numarası göğüs veya karın bölgesine takılmalıdır ve yarışın bütününde kalıcı ve tamamen görünür olmalıdır. Her zaman tüm kıyafetlerin üzerine yerleştirilmelidir ve hiçbir şekilde bacağa ya da sırt bölgesine yerleştirilemez. Yarış numarası, gerekli yerlerden geçiş içindir. Yarış numarası olmayan sporcular diskalifiye edilir.

DROP BAG: Her yarışmacıya yarış içinde kullanmak istedikleri yedek eşyaları için 30 lt’lik çanta verilecektir. Çantalar yarıştan önce organizasyon tarafından belirlenen yer ve saatte teslim edilmelidir. Çantalar yarıştan sonra sporculara geri verilecektir.

CP NOKTALARI VE İKRAMLAR: Organizasyon yarış boyunca katı ve sıvı yiyeceklerin bulunmasını sağlar. Mesafe ve ihtiyaca göre sıvı, sıcak ve katı yiyecekler farklılık gösterecektir ve bu farklılıklar kesinlikle sporcunun ihtiyacını karşılayacak düzeyde tutulacaktır. Yarış esnasında ikramlardan sadece göğüs numarasına sahip sporcular faydalanabilir.

PARKUR İŞARETLERİ: Yol boyunca tüm parkur görünebilir şekilde işaretlenecektir. Kritik noktalarda mutlaka yönlendirmeler olacaktır. Parkurun belirli kısmından sonra karanlıkta geçilebilecek yerlerde reflektif işaretleme yapılacaktır. Eğer kısa bir süreliğine dahi işaretleme görmezseniz mutlaka geriye dönüp doğru yolda olup olmadığınızı kontrol ediniz.

MAKSİMUM BİTİRME SÜRELERİ VE ZAMAN BARİYERLERİ
Parkurlar için maksimum bitirme süreleri;
UPUT100K : 25 saat
UPA66K : 17 saat
UP30K : 7 saat
Zaman bariyerleri kontrol noktalarından geçişler için çok önemlidir. Her kontrol noktasının geçiş zamanı mevcuttur. Sporcu hangi zamanda gelirse gelsin, o kontrol noktasının geçiş zamanı dolmadan orada ayrılmalıdır. Aksi takdirde diskalifiye edilir.

GÜVENLİK VE TIBBİ YARDIM: Organizasyon tüm imkanları ile yarışmacıların güvenliği ve sağlığı için elinden gelen tüm imkanları seferber edecektir. Bu konuda organizasyonun olduğu kadar koşucuların da hem kendi sağlıkları hem de diğer yarışmacıların sağlıkları için yapması ve uyması gereken kurallar vardır. Her koşucu, tehlikedeki herhangi bir kişiye yardım etmeli ve güvenlik servislerini uyarmalıdır. Unutmayın, çevreye ve yarışa bağlı her türlü tehlikenin yardımı beklenenden daha uzun bir süre beklemenizi gerektirebilir. Bu nedenle güvenliğiniz, çantanıza koyduğunuz ürünün kalitesine bağlıdır.
Tüm personel, sağlık görevlileri, arama kurtarma ve resmi rehberlerin yanı sıra kuruluş tarafından belirlenen herhangi bir kişi şunları yapabilir:
Yarışa devam edemeyeceği düşünülen herhangi bir yarışmacıyı yarıştan çıkarabilir.
Herhangi bir yarışmacıya zorunlu ekipmanını kullanmasını isteyebilir.
Hastaları ihtiyaçlarına göre daha iyi bir tedavi yapısına yönlendirebilir.
Bir doktora veya arama kurtarma personeli ile irtibata geçen koşucu, kendilerini yetkili kişilerin yetkilerine teslim eder ve alınan kararları kabul eder.
Küçük tedaviler, personelin takdirine bağlı olarak ve uygunluk durumuna bağlı olarak gerçekleştirilecektir.

YARIŞI BIRAKMA: Yaralanma durumu dışında, koşucu kontrol noktasının dışına çıkmamalıdır. İki kontrol noktası arasında vazgeçme kararı verilmesi durumunda, koşucu en yakın kontrol noktasına gitmelidir. Yarışın kısmen veya tamamen durmasına sebep olacak olumsuz hava koşullarında, organizasyon koşucuların mümkün olan en hızlı şekilde parkurdan alınmasını sağlayacaktır.

CEZALAR VE DİSKALİFİYE
1. Yarış parkurunun kısaltılması / Organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
2. Zorunlu malzemenin bulunmaması (su kabı, yağmurluk, kafa lambası, acil durum battaniyesi, telefon) / diskalifiye
3. Diğer zorunlu malzemeler / 1 saat ceza
4. Zorunlu ekipmanın kontrol edilmesinin reddedilmesi / diskalifiye
5. Herhangi bir nedenden doğayı kirletmek / 1 saat ceza
6. Yarış sırasında diğer yarışmacıları ya da organizasyonu tehdit ya da rahatsız etmek, zarar verici davranışlarda bulunmak / diskalifiye
7. Zor durumda kalan diğer yarışmacıya yardım etmemek / diskalifiye
8. Yarışma dışı yardım almak / 1 saat ceza
9. Hile yapmak (örn. taşıma aracı kullanmak gibi) / diskalifiye
10. Göğüs numarası ve çip eksikliği / organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
11. Bir kontrol noktasından geçiş eksikliği / organizasyonun kararına bağlı olarak ceza belirlenir.
12. Yarış direktörlerinden, yarış görevlilerinden, doktorlardan veya arama ve kurtarma personelinden gelen yönlendirmeye ya da direktiflere uymayı reddetmek / diskalifiye
13. Zaman bariyerinden sonra kontrol noktasından ayrılma / diskalifiye

İSTİSNAİ KOŞULLAR: Koşullar gerektiriyorsa, organizasyon her an yarışı iptal etme, devam eden yarışı sonlandırma, rotayı, başlama zamanlarını, zaman bariyerlerini ve organizasyonun iyi bir şekilde gerçekleşmesi için herhangi bir değiştirme hakkını saklı tutar.

DOĞAYA SAYGI: Doğaya, hayvanlara, diğer insanlara ve kendimize saygı….
Karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma, sevgiyle yapılan her hareket yaşadığımız tüm anları ve organizasyonları güzelleştirir. Yaşanacak tüm güzellikleri, koşucular, gönüllüler, seyirciler, yerel halk ve diğer tüm canlılarla paylaşmak en büyük arzumuz. Bu bakış açısıyla güçlü olduğu kadar hassas ve kırılgan doğamızda yarışırken ya da çalışırken ona hep birlikte sahip çıkmalıyız. Doğayı koruyarak organizasyon yapmak ve yarışmak tüm duygu ve davranışların önünde gelmelidir. Doğada yapılan etkinlerin sayısı her geçen gün artarken, bu tür organizasyonlara katılım gösteren sporcu sayısı da aynı oranda artmaktadır. Ülkemizde yapılan organizasyonlar sayesinde farklı ülkelerden çok sayıda yabancı sporcu da Türkiye’nin doğal güzelliklerine şahit olup tekrar tekrar ülkemize gelmeye devam etmektedir. Bu sebeple yarışlar hangi ülkede, hangi yörede olursa olsun doğayı korumak hepimizin görevidir.

İNSANA SAYGI: Yarışlar çeşitli kültürlerden, kişiliklerden ve farklı motivasyonlardan insanları bir araya getirir. Başkalarına saygı duymak, her insanın farklı olabileceğini anlamak ve bunu kabul etmek, onları engellememek, rahatsız etmemek ve empati yapabilmek çok önemlidir. Aynı zamanda yarışın yapıldığı yörenin, kendi kültürüne ve geleneklerine sahip olduğunu da unutmamak, saygı duymak gerekir. Aslında her koşucu kayıt yaptırarak, yerel nüfusa ve yörede bulunan her insana saygı gösterme taahhüdünde bulunur.

KENDİNE SAYGI: Ultra maratonlar uzun süreli fiziksel ve mental mücadeleyi içerdiği için içerisinde bazı riskleri barındırır. Bu sebeple her sporcu kendi sağlığını korumak amacıyla sadece küçük riskler almalı (gerekli ise) ya da ne zaman duracağını çok iyi bilmelidir. Ultra mesafeler, detaylı hazırlık gerektiren ve bu hazırlığı yaşamış güçlü bedenlerin yapabileceği, daha doğrusu yapmasının uygun olduğu mesafelerdir. Bu sebeple sporculara doğru antrenman yapmalarını, iyi dinlenmelerini ve beslenmelerini, tecrübelerine uygun yarışlar seçmelerini, herhangi bir yabancı madde kullanmamalarını öneriyoruz. Sizlerin kendiniz için oluşturduğu doğru şartlarla, bizlerin sizler için oluşturduğu doğru şartlar birleştiği zaman hep beraber, sağlıkla her yarışta başarıya ulaşabiliriz.

SORUMLULUKLAR VE EŞİTLİK: Yarışlarımız herkese açıktır. Kurallarımız herkes için geçerlidir ve herkese aynı şekilde uygulanır. Tüm sporcular aynı koşullara, sorumluluklara ve haklara sahiptirler. Eşitlik ilkesini garanti etmek, gerekli kontrolleri yapmak ve tüm katılımcılara mümkün olan en iyi yarış koşullarını sunmak bizim sorumluluğumuzdadır.

SONUÇLAR VE KATEGORİZASYON: Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar uludagultra.com internet sitesinden yayınlanacaktır. Sonuçlar aşağıdaki kategoriler üzerinden değerlendirilecektir:

– Erkek / Kadın Genel Klasman
– Erkek / Kadın 40- (1984 – 22 Temmuz 2005 doğumlular)
– Erkek / Kadın 40+ (1974 – 1983)
– Erkek / Kadın 50+ (1964 – 1973)
– Erkek / Kadın 60+ (1963 ve öncesi doğumlular)

ÖDÜLLER: Uludağ Premium Ultra Trail herhangi bir maddi ödül vermemektedir. Koşuyu zaman limitinde ve kurallar dahilinde bitirmiş olan her katılımcıya bitiren madalyası verilecektir.

Ödül töreni 22 Temmuz 2023 tarihinde saat 11:00’da Uludağ Oteller Bölgesinde yapılacaktır.

GÖRSEL MATERYAL KULLANIMI: Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon ve sponsorlar tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

FERAGATNAME: Uludağ Premium Ultra Trail’e kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.

KATILIM KOŞULLARI
Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu; merkezi, Türkkuyusu Mah. Kıbrıs Şehitleri Cad. Yüksel Çağlar İş Merkezi No:78/22 Bodrum Muğla adresinde bulunan “Organizatör” olarak adlandırılan, Mint Organizasyon LTD. ŞTİ. tarafından, iş birliği ortaklarının ve hizmet sağlayıcılarının desteğiyle, yerel olarak barındırılır ve düzenlenir.

1. UYGUNLUK
Katılımcılar, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na kaydolarak Katılım Koşullarını kabul ve beyan etmiş olur.

Bu bağlamda;
1.1- Koşu 18 yaşın üzerinde herkesin katılımına açıktır. Katılımcıların 23 Temmuz 2023 tarihinde geçerli ve koşmalarına engel olmadığını belirtir bir sağlık belgesine veya bir spor federasyonundan onaylı sporcu lisansına sahip olmaları gerekmektedir. İlgili belgeler koşu öncesi organizasyona ibraz edilecektir. Koşucuların atletik hazırlıklarının olması ve farklı hava ve doğa şartlarına uygun kıyafetler giymeleri gerekmektedir.
1.2- Katılımcıların ulusal ya da yerel kanunlar nedeniyle, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na katılmalarına izin verilmemesi halinde, organizatör sorumlu olmayacaktır.
1.3- Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir.
1.4- Organizatör, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.
1.5- Organizatör, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkını saklı tutar. Böylesi bir durumda; katılımcılara, www.uludagultra.com sayfasından bilgi verilecektir.
1.6- Özel kategori yarışlarının mevcut olduğu hallerde; Organizatör, www.uludagultra.com’da zamanında duyurulacak şekilde, minimum ve maksimum katılımcı sayısı belirleme hakkını saklı tutar.
1.7- Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu sadece Organizatörün takdiriyle koşulacaktır. Organizatörün etkinlik ile bağlantılı bütün konularla ilişkili kararı nihaidir ve hiçbir yazışmaya girilmeyecektir.

2. KAYIT VE KATILIM
2.1 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na kayıt olmak ve etkinlikle ilgili tüm bilgilere ulaşmak için www.uludagultra.com adresine başvurulur. Kaydınızda bulunan irtibat bilgileri, gerekli güncellemeleri size bildirmek için kullanılacaktır.
2.2 Aşağıda bulunan veriler www.uludagultra.com’daki listelerde ve sonuçlarda yayınlanacaktır. (Ad, soyad, uyruk, yaş grubu, kulüp/şirket bağlantısı (tam belirtilmişse)). Etkinliklerin başlangıç listelerinin ve sonuçlarının yayınının zamanı ve yeri www.uludagultra.com’da duyurulacaktır.
2.3 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na katılma hakkı kişiseldir, yarış numaraları ve katılım hakları devredilemez.
2.4 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu öncesi, herhangi bir anda, katılımcı etkinlikten çekilebilir. Etkinlikten çekilmeye karar verilmesi halinde, mücbir sebebiniz olsa dahi, ücret geri ödenmeyecek ve etkinliğe giriş hakkınızı bir başkasına devretmeniz mümkün olmayacaktır.

3. KAYIT ÜCRETİ VE ÖDEME YÖNTEMLERİ
3.1 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na katılım, www.uludagultra.com adresinden, kredi kartı ve banka kartı seçenekleriyle sağlanabilir. Ödemelerin içeriğinde tüm vergi ve harçlar bulunmaktadır. Ödeme yapıldıktan sonra kayıt tamamlanmış olacaktır. Kredi kartı ve banka kartı ile yapılan ödemeler yerel yazılı hukuka tabi olarak bağlayıcı, ertelenemez, takas edilemez, devredilemez, geri ödenemez olur. Organizatörün herhangi bir sebeple ya da sebepsiz olarak etkinliği iptal etmesi, tarihi, şehri, parkuru veya yarış kilometrelerini ya da konumunu değiştirmesi sebepleri ile etkinliğe katılınmaması durumunda hiçbir sebeple Kayıt Ücreti geri ödenmez. Ödeme başarıyla yerine getirildikten sonra, Organizatör ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca bu Katılım Şartları’nı temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu katılım şartları oluşturur.
3.2 Organizatör, Kayıt Dönemi sırasında Kayıt Ücreti’ni herhangi bir sebeple yerel olarak ayarlama ve değiştirme hakkını saklı tutar.
3.3 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na katılan Katılımcı’nın hiçbir sebep ile katılım için girilen yolculuk masrafları ve diğer masrafları karşılanmayacaktır. Organizatör’ün yapabileceği değişiklikler veya iptaller ile alakalı, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacak, şikâyet veya dava konusu yapılamayacaktır.
3.4 Kayıt ücretinin yegâne karşılığı Yarış Numarası, Çip ve Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na Katılma Hakkı’dır.
3.5 Yarışın birincisine ödül verip vermeme konusunda tek ve nihai karar Organizatör’ündür. Ödül vermek isterse; ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödül olarak nakit alternatifler sağlanmayacaktır ve ödüller devredilemez ve geri ödemesizdir. Organizatör’ün Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile bağlantılı bütün ödüllerle ilişkili kararı nihaidir.
3.6 Kazanan katılımcı, Organizatör’ün talimatları uyarınca ve Organizatör tarafından bildirim zamanında belirtilen süre (yarışın bitim tarihinden sonraki ilk 15 gün) içinde ödülünü almazsa, ödülden feragat etmiş olacaktır ve Organizatör, bir alternatif galip belirleme hakkını saklı tutar.

4. ORGANİZATÖRÜN KATILIM ŞARTLARINI DEĞİŞTİRME VE DİSKALİFİYE ETME HAKKI
4.1 Organizatör Katılım Şartları’nı değiştirme hakkını saklı tutar ve bu değişiklikler www.uludagultra.com’da yayınlanacaktır.
4.2 Organizatör; kendisi dışındaki herhangi bir nedenle, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’nun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’nu iptal etme, değiştirme, doğmuş sözleşmeyi tek taraflı feshetme, Etkinlik’in tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya Etkinlik ile bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkını saklı tutar. Terör, halk ayaklanması, genel yas veya ciddi terör riskleri sebebi ile organizatör yarışı iptal edebilir veya tarih, güzergâh değiştirebilir.
4.3 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu sırasında, Organizatör tamamen kendi takdiriyle, Katılımcı’yı bu Katılım Şartları’na uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; Etkinlik’te, Etkinlik öncesinde ya da Etkinlik ile ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Organizatör’ün itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada Organizatör’ü veya Etkinlik’i suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ya da yarış etiketiyle yarışması, başka bir kişiye atanmış ya da başka bir etkinliğin resmi numarası ya da yarış etiketiyle yarışması, resmi bir numarayı ya da yarış etiketini başka bir kişiye iletmesi, bu numara ya da etiketi başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, yarış sırasında Etkinlik’e kaydolmamış bir kişiye tavşan atletlik yaptırması ve sağlık, güvenlik sebepleri dahil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar. Kazanan bir Katılımcı’nın diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen Katılımcı’ya geri ödeme yapılmayacaktır. Bir Etkinlik’ten diskalifiye edilmiş bireylerin adı resmî sonuçlardan çıkarılacaktır.

5. HAKLARIN VERİLMESİ
5.1 Organizatör ya da yetki verebileceği üçüncü taraflar, Etkinlik’ten ses kayıtlarını, video kayıtlarını ve fotoğrafları yakalama ve kullanma; isminizi, görüntünüzü, sesinizi, performansınızı ve biyografi malzemenizi herhangi bir amaç için (ticari, pazarlama, tanıtım, haber ya da başka türlü olsun) bütün ortamlarda, sonsuza kadar, yerel yazılı hukuka göre, kullanmak hakkına sahip olacaklardır.
5.2 Organizatör; Etkinlik ile ilgili elinde bulunan tüm görsel ve işitsel doneleri, radyo, televizyon, sinemalar, etkinlikler, veri taşıyıcıları ya da herhangi bir ortamda ve dünya çapında kullanma, yayınlama, görüntüleme, gösterme, çoğaltma ve/veya halka sunma imkanına sahip olacaktır. Organizatör görsel ve işitsel donelerde tadilatlar yapma, aralar verme, kesimler yapma ya da başka değişiklikler yapma ve bu tadil edilmiş görsel ve işitsel doneleri kısıtlama olmadan kullanma hakkına sahip olacaktır. Organizatör; verilmiş hakları, herhangi bir üçüncü tarafa devretme iznine sahiptir. Etkinlik’te bir Katılımcı olarak adınızın geçmeyebileceğini kabul edersiniz ve Etkinlikle ilişkili herhangi bir mecrada görünmenizden mali bir kazanç elde etmeyi beklemezsiniz. Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, Organizatöre bu görsel ve işitsel doneleri, yukarıda ayrıntıları verilen koşullarda, kullanma hakkı verirsiniz. Bu kapsamlı hak atamasının yegâne karşılığı, Uludağ Ultra Trail veya Koşusu’na katılma ve onu kazanma şansı yakalamak olacaktır.
5.3 Katılımcı, Organizatör’ün (bağlı şirketleri ve ortakları dâhil) kayıt verilerini, yerel yazılı hukuk uyarınca, sınırlamalara tabi olarak, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilişkili olarak tanıtım, ticaret ve/veya pazarlama amaçlarıyla kullanma izni olduğunu kabul eder.

6. BİLGİLERİN TOPLANMASI VE VERİ KORUMA
6.1 Aşağıdaki “Kişisel Veriler” Katılımcı’nın ismiyle beraber bağlantılı olarak tutulan bütün verileri tarif eder. Bu vesileyle Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile bağlantılı olarak Katılımcı girilen Kişisel Veriler’in doğru ve güncel olduğunu onaylamış olur.
6.2 Organizatör dünya çapında çalıştığı için; kişisel bilgileri, bütün ilgili veri koruma düzenlemelerine uygun olarak, ikamet ülke dışındaki başka ülkelere aktarabilecektir. Kişisel Veriler sadece Uludağ Ultra Trail veya Koşusu ile bağlantılı amaçlar için gerekli olan süre boyunca kullanılacaktır. Bu süre ödülleri dağıtmak ya da vergiyle ilişkili veya diğer yasal araştırmaları yerine getirmek için Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’nun tamamlanmasından sonraki bir süreyi de kapsamaktadır.
6.3 Kazanan Katılımcı’dan, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilişkili makul promosyon faaliyetlerinde yer almaları istenecektir.
6.4 Organizatör ve yüklenicileri, sizinle Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilişkili olarak e-posta, telefon ya da başka yollarla irtibat kurabilir. Katılımcı’nın herhangi bir anda bu Kişisel Veriler’in tamamen ya da kısmen değiştirilmesini ve/veya silinmesini isteme hakkı vardır. Böyle bir durumda Organizatör bu verilerin uygun olan en kısa sürede silinmesini temin edecektir.
6.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Çip ve/veya koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinlik katılımı imkânsız hale gelir böyle bir durumda gerçekleşmeyen katılımlar için organizatör sorumluluk kabul etmez, katılım bedeli iade edilmez.
6.6 Diskalifiye durumunda, Organizatör’ün bu durumu yayınlama yükümlülüğü yoktur.
6.7 Katılımcı tamamen kendi sorumluluğuyla Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na katılımıyla ilgili olarak, fiziksel kondisyonunu belirler ve Organizatör, Katılımcı’nın herhangi bir tıbbi/sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.
6.8 Yarış kategorileri ile ilgili tüm seçimler Katılımcı’nın sorumluluğundadır ve Organizatör’ü bağlamaz. Bir Katılımcı’nın, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilgili eylemleri yerine getirirken kendini sakatlaması halinde Organizatör sorumlu değildir. Organizatör, gerekli gördüğü hallerde, Katılımcı’yı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda Katılımcı’ya uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek masraflar, Organizatör’ün sorumluluğunda değildir ve Katılımcı tarafından karşılanır.
6.9 Kayıt Dönemi süresince, Organizatör yeni yarış parkurları ekleme, mevcut parkurlarda değişiklikler yapma ve parkurlarla ilgili yeni bilgiler açıklama hakkını saklı tutar. Organizatör’ün parkurlarla ilgili olarak sağladığı her türlü bilgi, özel olarak bilgi amacına hizmet eder ve Organizatör üzerinde bağlayıcı bir etkiye sahip değildir.
6.10 Organizatör’ün ve Yarış Personeli’nin talimatlarına uymak zorunludur. Etkinlik’in düzgün gidişatını rahatsız eden ya da Katılımcılar’ın güvenliğini tehlikeye atan riayetsizlik olması halinde, Organizatör herhangi bir anda ilgili kişiyi Etkinlik’ten yasaklama ve/veya diskalifiye etmeye yetkilidir. Sağlık personeli; katılımcılarla ilgili karar verme tasarrufuna sahiptir. Katılımcı ile ilgili hiçbir nedenhiçbir şekilde organizatörün sorumluluğu olarak kabul edilmeyecektir. Katılımcı, yaralanma vb durumlarda, Organizatör’ün, Yarış Personelinin ya da iş birliği Ortakları’nın hiçbir şekilde sorumluluk üstlenmeyeceklerini teyit eder. Katılımcı’dan kaynaklanan bir zarara uğraması halinde; Organizatör’ün, tüm yasal hakları saklı tutulacaktır.
6.11 Organizatör yarış ile alakalı km. farklılıkları yaratabilir, koşunun mesafelerini ve bu şekilde nevini, koşunun temsil edildiği ilgili federasyonu değiştirebilir. Katılımcı’nın ve diğer herkesin iyiliği için Organizatör’ün yarışma ve güvenlik kurallarına uyulması zorunludur. Organizatör veya Yarış Personeli herhangi bir anda Katılımcı’nın katılımını reddedebilir. Organizatör; kendisi dışındaki hiçbir sebepten dolayı, Katılım Şartları kapsamındaki yükümlülüklerini yerine getirememesi ya da geç yerine getirmesi halinden sorumlu tutulamayacaktır. Organizatör tamamen kendi takdiriyle, Etkinlik Alanı’nda park etme, depolama, kıyafet değiştirme ve/veya temizlik tesisleri sağlayabilir. Fakat bu tesislerin kullanımı, özel olarak Katılımcı’nın sorumluluğundadır ve Organizatör bu tesislerin kullanımından doğan kayıp ya da zararlardan sorumlu olmayacaktır.
6.12 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilgili tüm resmi prosedürler; sadece etkinliğin yapıldığı şehrin mahkemelerinin özel yetki alanına tabi olacaktır.
6.13 Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu ile ilgili tüm resmî kurumlarda gelebilecek ek lisans bedelleri ve/veya sporcu sigorta bedeli gibi ilave ücretler ödenmiş veya ödenecek kayıt bedeline dahil değildir. Federasyon ve/veya ilgili resmî kurumların talep edeceği bedeller ilaveten ödenir. Organizatör’ün sorumluluğunda değildir ve Katılımcı tarafından karşılanır.
6.14 Organizasyon Yapımcısı’nın, yarış günü koşullarının güvensiz olduğuna karar vermesi halinde, yegâne takdir yetkisine haiz olarak erteleme ya da iptal kararı vereceğini kabul ve taahhüt ederim. Etkinlik’in, doğal afetler (rüzgâr, ağır yağmur, yağmur, dolu, fırtına, hortum, deprem de dahil ancak bunlarla sınırlı olmayan), terör olayları, olağanüstü hal, yangın, grev tehdidi ya da grev durumu, iş gücü sıkıntıları, işlerin durdurulması, ayaklanma, savaş, kamu ayaklanması, sel, kaçınılmaz can kaybı, yarış güzergahı koşulları veya Organizasyon Yapımcısı’nın kontrolünün ötesinde ya da yerel yönetimlerin talebiyle cereyan eden herhangi bir sebeple ertelenmesi ya da iptali durumunda, Organizasyon Yapımcısı’nın, Etkinlik ile bağlantılı Katılım Ücreti ve diğer masrafları geri iade etmeyeceğini Katılımcı kabul eder.

“Toplam 6 ana madde ve alt maddeleri ile bir bütün olan, Uludağ Premium Ultra Trail veya Koşusu’na Kayıt ve Katılım Şartları’nı özgür iradem ile okudum. Yazım punto ölçülerinin ve yazım dilinin net ve anlaşılır olduğunu, Kayıt ve Katılım Şartlarında yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek yarışmaya katılıyorum.”