-Mersin’in kültürel ve doğal mirasını, spor aracılığı ile tanıyabilmek,
-Saklı kalan muhteşem bir tarihte tüm koşu severler ile şehrimizde prestijli bir yarış imkanı yakalamak,
Kültür, doğa ve spor turizminin birlikteliği ile sahilden tepelere oradan denize güneşe, şehrin tarihi dokuları arasından köylere kadar ulaşan, limon ve portakal kokusu ile Mersin’in tarihi noktalarını tanıyabilmek,
-Etkileyici tarihi dokusu ve büyüleyici doğal güzelliği, içimizi ısıtan havası ve güneşi ile “Kilikya Ultra Maratonu” sadece bir patika koşusu değil, farklı tarzda bir şehir gezisi olma özelliği ile ultra maratonların içerisinde en sevilenler arasına girecektir. Etkinlik kapsamında 5 farklı parkur bulunmaktadır. Bu parkurlar;
Korykos Parkuru 7K
Sebaste Parkuru 15K
Kızkalesi Parkuru 33K
Kızkalesi Parkuru Takım 33K
Kilikya Ultra Maratonu 54K

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023 faaliyet programında yer alan Kilikya Ultra Maratonu 10 Haziran 2023 tarihinde Mersin’de düzenlenecektir. Kayıtlar sadece apphurra.com üzerinden alınacaktır. Son kayıt tarihi 5 Haziran 2023’tür.

GENEL KONULAR
1. Yarışmalar Atletizm Federasyonu ve IAFF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacaktır.
2. Maraton; kulüp, ferdi ve yabancı uyruklu sporculara açık olup, kayıt yaptırırken yabancı uyruklu sporcuların pasaportlarını ibraz etmeleri gerekmektedir.
3. Maraton’da 10 Haziran 2023 tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş sporcular yarışabilecektir.
4. Yarışmanın madalya ve kupa töreni Finish noktasında saat 15:00’da başlayacak olan ödül töreninde verilecektir.
5. Yarışma sırasında sporcuların yanında hiçbir özel aracın seyrine izin verilmeyecektir. Parkurda sadece görevli araçlar bulunacaktır.
6. Maraton ile ilgili gerekli sağlık, güvenlik, ulaşım, yarışma parkurunun hazırlanması ve göğüs numaralarının temini, yarışmayı düzenleyen Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecektir.
7. Tüm kategorilerde mesuliyet katılımcılara aittir. Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin şehri her türlü mesuliyetten muaftır.

TEKNİK KONULAR
1. Maraton 7K, 15K, 33K, 33K Takım ve 54K olmak üzere beş farklı kategoride olup, yarışmacılar istedikleri mesafeyi koşacaktır.
2. Maraton’da Ferdi Sıralama, Takım Sıralaması ve Master Sıralaması yapılacaktır.
3. Takım listelerinin yarışmadan bir gün önce yapılacak olan Makarna Partisin de çip ekibine teslim edilmesi gerekmektedir.
4. Maraton çıkış saatleri 07:00 – 54K Start, 08:00 – 33K ve Takım Startı, 09:00 – 15K – 7K Start verilecektir.
5. Yarışma süresince yarışma parkuruna görevli araçların dışında araç alınmayacaktır.
6. Herhangi bir kaza ve olumsuz durumdan Mersin Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ve görevlileri sorumlu olmayacaktır.
7. Maratonda para ödülü verilmeyecektir.