21K YARIŞ PARKUR BİLGİSİ

Tarih

:

1 Ekim 2023 Pazar

Saat

:

07:30

Start noktası

:

Bodrum Belediye Meydanı

Maksimum Tamamlama Süresi

:

180 dk

Check Point

:

6 adet – 3km, 6km, 9km, 12km, 15km, 18km

 

Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak, Bitez ve Konacık üzerinden sizlere küçük bir sahil turu yaptırdıktan sonra eşsiz güzellikteki Bodrum manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarını yan yana getirerek görsel bir şov sunacaktır. Kumbahçe Sahili ve İçmeler dönüşünden sonra geriye kalan, keyifle bitiş çizgisine ulaşmanız olacaktır.

 

ZAMAN SINIRLAMASI: Yarı maraton yarış parkuru için zaman sınırı 3 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Hâlâ parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilirler.

 

10K YARIŞ PARKUR BİLGİSİ

Tarih

:

1 Ekim 2023 Pazar

Saat

:

07:45

Start noktası

:

Bodrum Belediye Meydanı

Check Point

:

3 adet – 3km, 6km, 8km

 

Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak ve Bodrum’un eşsiz güzellikteki manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarını yan yana getirecektir. Eski Bodrum istikametinden Bodrum Limanı’nı ve meşhur barlar sokağını sizlere gösterdikten sonra yine keyifle bitiş çizgisine ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

5K YARIŞ PARKUR BİLGİSİ

Tarih

:

1 Ekim 2023 Pazar

Saat

:

07:45

Start noktası

:

Bodrum Belediye Meydanı

Check Point

:

1 adet – 3km

 

Bodrum Meydanı’ndan başlayacak yarış, marina istikametinden devam ederek tarihi Myndos Kapısı’na ulaşacak ve Bodrum’un eşsiz güzellikteki manzarası ile Antik Tiyatro’nun tarih kokan basamaklarını yan yana getirerek keyifle bitiş çizgisine ulaşmanızı sağlayacaktır.

  • YAŞ SINIRLAMASI: 14(ondört) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 02 EKİM 2008 veya öncesi doğumlu olmalıdır.Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.16(onaltı) yaşını doldurmuş olan sporcular velilerinin imzaladıkları ‘Taahhütname’ ile sadece 5K ve 10K kategorisinde yer alabilirler. Taahhütname ile katılabilecek sporcular 02 EKİM 2006 veya öncesi doğumlu olmalıdır. Taahhütname için info@bodrumyarimaratonu.com.tr adresinden bize ulaşınız.18(onsekiz) yaşını doldurmuş olan sporcular tüm kategorilerde yarışabilirler.

 

  • DİSKALİFİKASYON: Göğüs numarası veya yarış çipinin görünür şekilde olmaması, göğüs numarası ve yarış çipinin başka kişilere devredilmesi, yarış güzergahından çıkılması veya değiştirilmesi, resmi yarışmacı numarasının değiştirilmesi diskalifiye nedenidir.

 

  • TASNİF: Tek kullanımlık çipler ile net zaman ölçümü yapılacaktır. Yarışta, katılımcılara dağıtılacak olan tek kullanımlık çip geçerli olacaktır. Geçerli bir tasnif gerçekleşebilmesi için koşucuların başlangıç noktası, dönüş noktalarında ve bitiş noktalarında bulunan ölçüm noktalarından geçmeleri gerekmektedir. Göğüs numaraları buruşturulmamalı, katlanmamalı ve yerleri belirlenmiş noktalardan toplu iğne ile göğüs hizasında tutturulmalıdır.

 

  • KATEGORİZASYON: Yarı Maraton(21K), 10K ve 5K için E/K ilk üç sırada bitiren sporcular genel klasman olarak değerlendirilecektir. Genel klasmanda derece alan sporcular yaş kategorisinde değerlendirilmeyecektir. E/K -34, E/K 35-39, E/K 40-44, E/K 45-49, E/K 50-54, E/K 55-59, E/K 60-64, E/K 65-69, E/K 70+ yaş kategorilerine göre değerlendirme yapılacaktır.


21K ,10K ve 5K için E/K genel klasmanda ilk üç yarışçı için sponsor hediye çeki ödülü değerlendirmesi yapılacaktır.

  • GENEL YARIŞ KURALLARI: Bodrum Yarımaratonu yarış ve güzergah kontrolü Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından ve güzergahta/bitiş noktasında yer alan Resmi Hakemler ve Tasnif Ekibi tarafından gerçekleştirilecektir.Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve feragatnameyi imzalamak zorundadır. Her katılımcı kendi kitini şahsen teslim almak zorundadır. Başka birisi başkasına ait kiti teslim alamaz.Numara ve yarış kiti dağıtımı koşu öncesi Cuma, Cumartesi ve Pazar günü gerçekleşecektir. Katılımcılara göğüs numarası ile çanta ve ölçüm çipi verilecektir.

 

  • ZAMAN SINIRI: Yarı maraton yarış parkuru için zaman sınırı 3,5 saattir. Bu süreden sonra tüm parkur trafiğe açılacaktır. Halen parkurda bulunan koşucular kontrollü bir şekilde yol kenarından veya kaldırımlardan koşmaya devam edebilecektir.

 

  • TOPLAMA ARACI: Son koşucunun arkasından ilerleyecektir.

 

  • ÖNEMLİ: Yarı maraton için zaman sınırı olan 3 saatten sonra yarışı tamamlayan koşucular tasnife giremez, sertifika ve madalya için herhangi bir hak iddia edemez.

 

  • ÖNEMLİ: Kayıt işlemini tamamlayan katılımcılar Bodrum Yarı Maratonu’nun tüm kurallarını okumuş ve onaylamış kabul edilir.Organizasyona dair belirtilen tüm bilgilerde değişiklik yapılabilir (ör: güzergah, tarih, fuar alanı vb.). Değişikliklerle ilgili bilgiler için lütfen web sitemizi düzenli olarak ziyaret ediniz.

 

  • DROP BAG: Bodrum Meydanı’nda oluşturulacak Drop Bag Alanı (emanet eşya bırakma alanı) saat 06:30 ile 07:30 saatleri aralığında koşucuların eşyalarını bırakmaları için hazır olacaktır.